0 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie - Aktualności

Aktualności


Debata online z cyklu Zawód z zasadami: Status radcy prawnego, niezależność, konflikt interesów i tajemnica zawodowa 18 maja godz. 10.00

Druga z cyklu "Zawód z zasadami" debata online odbędzie się w środę 18 maja br. o godz. 10.00. Tematyka spotkania - Radcy prawni i ich wartości. Status radcy prawnego, niezależność, konflikt interesów i tajemnica zawodowa.

Tegoroczny jubileusz 40-lecia samorządu radców prawnych to nie tylko okazja do podsumowań funkcjonowania zawodu radcy prawnego w Polsce. Rosnące wymagania klientów, pojawienie się nowych potencjalnie niebezpiecznych narzędzi, a przede wszystkim dynamiczny wzrost obrotu prawnego, obejmujący kolejne dziedziny życia - wymagają od radców prawnych stałej reakcji na wyzwania współczesności. Zmiany, jakie obserwujemy, ujawniają zasadnicze kwestie dotyczące statusu radców prawnych: ich niezależności, funkcjonowania tajemnicy zawodowej, zapobiegania konfliktom interesów oraz godności zawodowej radców prawnych.

O wartościach, jakie przyświecać powinny radcom prawnym w dobie współczesności porozmawiam z zaproszonymi ekspertami. Spotkanie będzie koncentrować się wokół kwestii takich, jak:
- Granice ingerencji klienta w wykonywanie czynności zawodowych
- Ochrona tajemnicy zawodowej w erze Pegasusa
- Konflikt interesów. Jak obsługiwać coraz bardziej sprzeczne interesy?
- Godność zawodu. O granicach ingerencji dyscyplinarnej samorządu radcowskiego

Dyskusja została zaplanowana formule online i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Część spotkania przeznaczona będzie także na Państwa aktywność. Pytania do ekspertów będzie można kierować na platformie Zoom po wcześniejszej rejestracji na https://www.webankieta.pl/ankieta/751544/konferencja-z-cyklu-zawod-z-zasadami-radcy-prawni-i-ich-wartosci-status-zawodu-radcy-prawnego.html Liczymy na Państwa głos!

"Zawód z zasadami" to cykl spotkań w ramach konsultacji nad planowanymi zmianami zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu. Tematyka wydarzeń będzie m.in. przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu zaplanowanego na 6?8 lipca 2022 roku.

Pierwsze spotkanie z cyklu "Zawód z zasadami", pod nazwą "Radca prawny na rynku usług prawniczych. Pozyskiwanie klientów, marketing i budowanie przewagi konkurencyjnej" odbyło się 11 maja. Podsumowanie webinaru dostępne jest na stronach KIRP: https://kirp.pl/radca-prawny-na-rynku-uslug-prawniczych-pozyskiwanie-klientow-marketing-i-budowanie-przewagi-konkurencyjnej-podsumowanie-webinaru.
Do zobaczenia w najbliższą środę!

Włodzimierz Chróścik
Prezes KRRP

2022-05-16

szukajRadcy.pl

11 maja br. Krajowa Izba Radców Prawnych uruchamia wyszukiwarkę szukajradcy.pl. Wyszukiwarka jest dostępna dla wszystkich radców prawnych w całej Polsce - każdy radca może utworzyć na niej swoją wizytówkę.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl to narzędzie, które pozwala łączyć radców prawnych z potencjalnymi klientami. Jest dostępne dla wszystkich radców prawnych w Polsce. Wyszukiwarka docelowo ma stać się pełną bazą radców i stanowić dla klientów znakomite źródło informacji przy poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika.

W pierwszej kolejności radcy prawni tworzą swoje zawodowe profile - wizytówki. Za pomocą wyszukiwarki potencjalni klienci znajdują wizytówki radców prawnych, wpisując w odpowiednie okno słowa kluczowe, takie jak np. miejscowość czy specjalizacja. W wynikach wyszukiwania potencjalnemu klientowi wyświetlają się pasujące sylwetki radców prawnych.

Wszyscy wiemy, jak ważnym źródłem wiedzy dla klientów jest Internet, dlatego jako profesjonalni pełnomocnicy powinniśmy zadbać o atrakcyjną, edukacyjną i użyteczną formę obecności w sieci. Szukajradcy.pl będzie niebawem najlepszą do tego platformą. Dzięki promocyjnym działaniom KIRP i izb okręgowych będzie odpowiednio wysoko spozycjonowana w wyszukiwarkach typu Google, a tym samym stanie się ważnym źródłem wiedzy i bazą informacji dla klientów. Równocześnie klient ma gwarancję, że znaleziona w wyszukiwarce osoba ma uprawnienia zawodowego pełnomocnika.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl wspiera skuteczne wykonywanie zawodu. Każdy radca prawny, który dołączy do wyszukiwarki, może:
- stworzyć swoją sylwetkę w formie wizytówki z najważniejszymi informacjami (m.in. wykształcenie, specjalizacja, lokalizacja);
- publikować treści o charakterze prawniczym (artykuły, treści audiowizualne) i linkować je ze swoim profilem

Warto wspomnieć, że prócz tych treści wyszukiwarka zawiera ogólne, ważne dla klientów informacje o zawodzie radcy prawnego, jego kompetencjach, formach działania itd.

(Informacja_o_wyszukiwarce_SzukajRadcy.pl.pdf)

(Informacja_o_Konkursie_Daj_sie_znalesc_z_SzukajRadcy.pl.pdf)

(Regulamin-Konkursu-Daj-sie-znalesc-Szukaj-Radcy.pl.pdf)

(Instrukcja_eKirp.pdf)

2022-05-13

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia
oraz wyrazy otuchy i wsparcia
dla Pani Ewy Lipaj - Głównej Księgowej
z powodu śmierci Mamy
składają: Dziekan, Rada, radcy prawni i pracownicy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie

2022-05-12

Debata online z cyklu Zawód z zasadami: Radca prawny na rynku usług prawniczych - 11 maja godz. 10.00

Szanowni Państwo,
radcy prawni, aplikanci radcowscy,

W ramach konsultacji dotyczących planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu, mam przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze z cyklu spotkań online i debatę.

Pierwsza debata online z cyklu "Zawód z zasadami" odbędzie się w środę 11 maja br. o godz. 10.00.

Tematyka spotkania ? Radca prawny na rynku usług prawniczych. Pozyskiwanie klientów, marketing i budowanie przewagi konkurencyjnej.

W obecnych czasach usługi prawnicze dotyczą prawie każdej dziedziny aktywności człowieka. Niezależnie od specjalizacji i formy wykonywanego zawodu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, radcy prawni potrzebują umiejętności pozwalających im na skuteczne promowanie swoich usług. Efektywnej komunikacji ze strony radców prawnych oczekuje także ich otoczenie - obecni lub potencjalni klienci oraz partnerzy instytucjonalni. Zarazem marketing usług prawniczych, szczególnie gdy do jego obsługi wykorzystywani są partnerzy zewnętrzni, powinien być prowadzony w zgodzie z obowiązującymi zasadami etyki i wykonywania zawodu radcy prawnego.

Jaka jest recepta na sukces radców prawnych na rynku usług prawniczych?
Porozmawiamy o tym właśnie podczas pierwszego spotkania z cyklu "Zawód z zasadami", które dotyczyć będzie takich zagadnień, jak:
- Promocja usług i kierowanie spersonalizowanych propozycji do klientów - jak to robić etycznie i wyróżnić się na rynku?
- Zlecanie marketingu i dystrybucji usług prawniczych na zewnątrz.
- Komunikacja z otoczeniem ? nowa rola zawodowa i czynnik sukcesu rynkowego.

Te wszystkie kwestie przedstawią zaproszeni eksperci:
- pr. Sławomir Ciupa (OIRP w Warszawie)
- dr Marek Gnusowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
- pr. Magdalena Sierny (OIRP we Wrocławiu)
- dr hab. Ryszard Sowiński (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)

Dyskusja została zaplanowana w formule online i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Część spotkania przeznaczona jest także na aktywność uczestników. Pytania do ekspertów będzie można kierować na platformie Zoom po wcześniejszej rejestracji na https://www.webankieta.pl/ankieta/748037/konferencja-z-cyklu-zawod-z-zasadami-radca-prawny-na-rynku-uslug-prawniczych.html

Cykl debat online "Zawód z zasadami" jest - obok prac grup roboczych i debat organizowanych przez organy samorządu radcowskiego - formą merytorycznej dyskusji wokół wspomnianych zagadnień.

Tematyka wydarzeń będzie m.in. przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu zaplanowanego na 6?8 lipca 2022 roku.

Informacje o debacie znajdą Państwo również na stronie internetowej www.kirp.pl oraz na naszych mediach społecznościowych.

Z poważaniem,
Włodzimierz Chróścik
Prezes KRRP2022-05-08

KIRP organizuje spotkania dotyczące istotnych kwestii samorządowych

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na cykl spotkań online w ramach konsultacji dotyczących planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu. Cykl ten ? obok prac grup roboczych i debat realizowanych w ramach działalności organów samorządu ? stanowić będzie jedno z forów dyskusji wewnątrzśrodowiskowej na tematy dla nas fundamentalne.

https://kirp.pl/spotkania-w-ramach-konsultacji-zmian-zasad-etyki-regulaminu-wykonywania-zawodu-radcy-prawnego-i-ordynacji-wyborczej/2022-05-03

Wygraj udział w Forum Młodych Radców Prawnych - wystarczy pomysł i telefon komórkowy lub długopis i kartka papieru

Autorzy najciekawszych prac konkursowych znajdą się w gronie młodych radców prawnych, którzy w dniach 27-29 maja 2022 r. będą uczestnikami VI edycji Forum Młodych Radców Prawnych w Karpaczu.

https://kirp.pl/wygraj-udzial-w-ogolnopolskim-forum-mlodych-radcow-prawnych-wystarczy-pomysl-i-telefon-komorkowy-lub-dlugopis-i-kartka-papieru/?fbclid=IwAR2gLIaZQ824O_TcEA-fXmikUSoKrpDNeXQj3J0GoYUCCVv9qwloJrTcXsU2022-05-03

Kurs Legal English 2022 - zajęcia dla aplikantów radcowskich

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza aplikantów radcowskich ze wszystkich Okręgowych Izb Radców Prawnych do udziału w kursie prawniczego języka angielskiego Legal English 2022, które prowadzi dr Stephen Terrett. Kurs koncentruje się na tematyce angielskiego prawa umów.

Zajęcia odbywają się do końca roku 2022 (z wyłączeniem sierpnia) w formie online za pośrednictwem platformy szkoleniowej Krajowej Izby Radców Prawnych https://e-kirp.pl/. Poniżej szczegółowy harmonogramem zajęć:Zajęcia prowadzone są w oparciu o materiały autorskie przygotowane przez prowadzącego, a każda z lekcji potrwa 90 minut. Wszystkie z powyższych sekcji będą nagrywane i udostępnione na platformie szkoleniowej KIRP do końca stycznia 2023 roku. Lekcja, która odbyła się 22 marca br. jest już dostępna do obejrzenia w zakładce "Powtórka z zajęć Legal English 2022". Obecnie trwają już zapisy na lekcję, która odbędzie się 12 kwietnia br.

Prowadzący - Dr Stephen Terrett jest kierownikiem i starszym wykładowcą British Law Centre, które powstało w wyniku współpracy między Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem w Cambridge w 1992 r. i działa przy Wydziale Prawa i Administracji UW. Pracuje także jako Of-Counsel w kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy S.K.A., gdzie świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie prawa angielskiego. Mieszka w Polsce od 1998 r. W tym okresie pracował m.in. w Trybunale Konstytucyjnym, wykładał w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, a także prowadził kursy dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Współpracował także z licznymi kancelariami prawnymi oraz z ministerstwami w zakresie prawa angielskiego i europejskiego.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia dokonujemy za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na platformie e-KIRP https://e-kirp.pl/ w kursie Legal English 2022 (po uprzedniej rejestracji konta).

Liczba miejsc dla każdej ze wskazanych w harmonogramie sekcji jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Za uczestnictwo w minimum ośmiu sekcjach kursu językowego Legal English w czasie rzeczywistym aplikant otrzyma certyfikat uczestnictwa.2022-04-08

Komunikat Komisji Etyki i Wykonywania Zawodu KRRP (Franczyza)

(KOMISJA-ETYKI-I-WYKONYWANIA-ZAWODU-FRANCZYZA-v.25-3-2022.pdf)2022-04-04

Oficjalne tłumaczenie nazwy krajowego Samorządu (KRRP) oraz nazwy zawodu radcy prawnego na język angielski

(UCHWAŁA_KRRP_102_X_2018-tlumaczenie.pdf)2022-04-04

Specjalny rabat dla radców prawnych na zakup programu LEX

W ramach Porozumienia pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych a Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. radcowie prawni z 1 lub 2-osobowych kancelarii mogą skorzystać ze specjalnej oferty na zakup programu LEX z rabatem w wysokości nawet 15%. To efekt umowy, którą Krajowa Izba Radców Prawnych oraz Fundacja Subsidio Venire podpisały z Wolters Kluwer Polska, rozszerzając dotychczasową współpracę z wydawnictwem.

Szczegóły dotyczące oferty znajdą Państwo również na stronie internetowej KIRP:
https://kirp.pl/specjalny-rabat-dla-radcow-prawnych-na-zakup-programu-lex/

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LEX Kancelaria Prawna oraz wyboru pakietu najlepiej odpowiadającemu Państwa praktyce zawodowej.


(Ulotka-KIRP-LEX-Kacnelaria-Prawna-2022.pdf)

2022-04-03

Webinaire UIA - Transposition de la directive européenne sur la protection des lanceurs d?alerte

Nawiązując do dyspozycji Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych KRRP r.pr. Piotra Chrzczonowicza przekazujemy informację dot. organizowanej przez Międzynarodową Unię Adwokatów konferencji: "Nowoczesne rodziny: wyzwania, równe prawa oraz sposoby zabezpieczenia ich dobrobytu", która odbędzie się w Londynie w dniach 31.03.-01.04. br.

(https://mailchi.mp/uianet.org/uia-calendrier-des-evenements-13608165?e=4f48280e2b)2022-03-23

VII edycja konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

Samorząd radców prawnych zaprasza uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z całego kraju do udziału w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu "Akademia Wiedzy o Prawie:.

Celem konkursu jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa, a także propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Tegoroczna edycja Konkursu zrealizowana będzie w całości zdalnie, w formule on-line i składać się będzie z trzech etapów.


(REGULAMIN -VII-EDYCJI-Akademia-Wiedzy-o-Prawie.pdf)2022-03-16

Zaproszenie na Brytyjsko - Polskie Forum Biznesowe; 9-10 marca 2022, forma hybrydowa

Przekazujemy do wiadomości informację otrzymaną z Ambasady Brytyjskiej o organizowanym w najbliższych dniach 4 dorocznym Brytyjsko - Polskim Forum Biznesowym (BTI Forum)

Forum odbędzie się w dniach 9-10 marca 2022 r. Forum jest organizowane wspólnie przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). BTI Forum to wydarzenie hybrydowe, dzięki czemu będą mieli Państwo możliwość wybrać podczas rejestracji, czy wezmą w nim Państwo udział online, czy osobiście w warszawskim Cambridge Innovation Centre (CIC). Ilość miejsc w CIC jest ograniczona.

Prosimy o zapisanie daty i zarejestrowanie się na wydarzenie klikając w poniższy link: https://hopin.com/events/4th-uk-poland-business-trade-and-investment-forum#top


2022-02-25

Webinarium w Programie UE CIVILAW; 28 marca 2022, platforma ZOOM

Przekazujemy informację o pierwszym webinarium organizowanym w ramach programu UE:CIVILAW, które odbędzie się zdalnie w dniu 28 marca 2022 r na platformie ZOOM. Udział w Webinarium jest płatny i wynosi 19 Euro.

Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy otrzymają punkty szkoleniowe za udział w szkoleniu. W celu zgłoszenia się na webinarium, nalezy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy, klikając w poniższy link (zawarty także w załączonym ogłoszeniu):

https://www.webankieta.pl/ankieta/709774/webinarium-civilaw-training-of-lawyers-on-eu-instruments-in-family-law-28-marca-2022-900-1300-platforma-zoom.html


2022-02-25

Informacja o konkursie organizowanym przez FBE adresowanym do radców prawnych i aplikantów radcowskich

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie LegalTech organizowanym przez Komisję Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich.Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu będzie "E-dostęp do wymiaru sprawiedliwości". Zadaniem uczestników konkursu jest pokazanie, w jaki sposób cyfryzacja wymiaru sprawiedliwości może zwiększyć efektywność systemu prawnego i ułatwić dostęp do wymiaru sprawiedliwości.

Celem konkursu jest promowanie działalności FBE oraz zachęcanie prawników do innowacyjnego myślenia poprzez angażowanie ich we wdrażanie nowoczesnych technologii do systemu wymiaru sprawiedliwości w celu wprowadzenia nowatorskich sposobów funkcjonowania sądowych i pozasądowych procesów rozwiązywania sporów. Zachęcamy uczestników do przedstawienia nie tylko teoretycznych możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w wymiarze sprawiedliwości, ale także praktycznych - a nawet technicznych - możliwości ich wdrożenia w tej dziedzinie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. etap (online): należy przesłać prezentację/film do 31 marca 2022 r.
2. etap (onsite): po zakończeniu pierwszego etapu jury wybierze finalistów, którzy wezmą udział w drugim etapie konkursu, który odbędzie się podczas Kongresu Generalnego FBE w Sofii (Bułgaria) w dniach 23-25 czerwca 2022 roku. W tym etapie finaliści przedstawią swoje wystąpienia przed jury.

Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna lub zespół składający się z maksymalnie trzech osób. Osoba fizyczna lub co najmniej jedna osoba w zespole musi być prawnikiem reprezentującym samorząd zrzeszony w FBE; pozostali członkowie zespołu mogą być informatykami, programistami, ekspertami UX lub przedstawicielami innych dziedzin. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Poniżej znajdują się: zaproszenie do udziału w konkursie oraz regulamin konkursu, a także formularz zgłoszeniowy (wszystkie dokumenty w jęz. angielskim). W razie dodatkowych pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z przewodniczącą Komisji Nowych Technologii, Marią Dymitruk (mdymitruk@oirp.wroclaw.pl)

Regulamin Konkursu:
http://www.fbe.org/barreaux/uploads/2022/01/Terms-and-Conditions-of-the-International-Legal-Tech-Competition-eAccess-to-Justice.pdf

Formularz Zgłoszeniowy:
http://www.fbe.org/barreaux/uploads/2022/01/Application-form.pdf

Zaproszenie do udziału w Konkursie:
http://www.fbe.org/barreaux/uploads/2022/01/Invitation-to-the-International-Legal-Tech-Competition-eAccess-to-Justice.pdf


2022-02-25

Harmonogram

Harmonogram dyżurów radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie
świadczących nieodpłatne porady prawne w ramach obchodów
"Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"


Poniżej zamieszczamy harmonogram:
(Harmonogram-Tydzien-Pokrzywdzonych-Przestepstwem-2022.pdf)2022-02-20

Kurs prawniczego języka niemieckiego - oferta dla członków OIRP Koszalin

Kurs prawniczego języka niemieckiego dla radców prawnych i aplikantów radcowskich
Kurs adresowany jest do radców prawnych i aplikantów radcowskich, którzy chcą rozwijać specjalistyczne umiejętności językowe, potrzebne w pracy w międzynarodowym środowisku, a także chcą zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną na rynku usług prawnych. Kurs przygotowuje do pracy z klientami, sądami i pełnomocnikami z krajów niemieckojęzycznych i jest ukierunkowany na porozumiewanie się w praktycznych sytuacjach zawodowych, m.in. na kontakt z klientem, profesjonalne przygotowywanie pism prawniczych i umów oraz codzienną komunikację w obcojęzycznym środowisku.

Radcy prawni otrzymają za udział w każdym z semestrów kursu 16 punktów szkoleniowych: 1 punkt za każde zajęcia.

Kurs trwa dwa semestry. Na semestr składa się 16 zajęć po 75 minut. Cena za jeden semestr wynosi dla radcy prawnego 1050 zł, a dla aplikanta 950 zł.

Termin zajęć: czwartki I grupa godz. 17:45-19:00, II grupa godz. 19:15 - 20:30
Rozpoczęcie zajęć: 3 marca 2022 r.
Przyjmowanie zapisów: do 25 lutego 2022 r.

Zapisy na kurs odbywają się poprzez e-mail: fachsprache.jura@gmail.com. Liczba uczestników ograniczona ? decyduje kolejność zgłoszeń.
Wymagana znajomość j. niemieckiego na poziomie co najmniej B1/B2.
Po zakończeniu kursu uczestnicy mogą otrzymać certyfikaty (wymagane 60% obecności).

Szczegółowe informacje i program kursu poniżej

(Kurs-j-niemieckiego-prawniczego-informacje-i-program.pdf)

2022-02-18

"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości, po raz kolejny koordynuje obchody "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", które w tym roku odbędą się w dniach od 21 do 27 lutego 2022 r. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. W bieżącym roku, w sposób szczególny pomoc ma skoncentrować się na przeciwdziałaniu zjawisku przemocy wobec nieletnich.

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie, wzorem lat ubiegłych, włącza się do tej inicjatywy poprzez zapewnienie osobom zainteresowanym skorzystania z możliwości udzielenia bezpłatnych porad prawnych przez radców prawnych w dniach od 21 do 25 lutego 2022 r., w formie telefonicznej lub stacjonarnej, w biurze OIRP w Koszalinie przy ul. Jedności 5, z zachowaniem wszystkich wymaganych rygorów i obostrzeń obowiązujących w okresie stanu zagrożenia epidemicznego ogłoszonego z powodu COVID-19.

Nie mniej jednak, jeżeli ktoś z Państwa wyraża wolę podania swojego numeru telefonu lub ma możliwość spotkania się z osobami potrzebującymi pomocy prawnej, w innym miejscu niż w biurze Izby - proszę o ich podanie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w obchodach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", proszę o zgłaszanie się na adres e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl w terminie do dnia 18 lutego 2022 r. Jednocześnie, proszę o podanie informacji o formie i miejscu udzielania nieodpłatnych porad prawnych, w przypadku świadczenia ich poza biurem Izby - nr telefonu, adres.

Z wyrazami szacunku,
Anna Ignaczak
Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie
2022-02-16

1 procent

Apel o 1% podatku dla syna naszej Koleżanki Radcy Prawnego OIRP w Koszalinie Ewy Balińskiej.
2022-02-11

Pismo Sekretarza ETPCz w sprawie zmiany terminu na złożenie skargi do Trybunału

Przekazujemy do Państwa wiadomości pismo Marialeny Tsirli, Sekretarza Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zmiany terminu na złożenie skargi do Trybunału, polegającej na skróceniu go z sześciu do czterech miesięcy począwszy od 01.02.2022 r. (przetłumaczona wersja polska i oryginalne pismo w jęz. angielskim)

(Pismo-Sekretarz-Trybunału-Praw-Czlowieka-w-sprawie-zmiany-terminu-na-zlozenie-skargi.pdf)

(Circular_Letter_Protocole_15.pdf)

2022-02-11

Rabat na certyfikaty kwalifikowane

Szanowni Państwo,
od 1 lutego 2022 roku uruchamiamy 20% rabat cenowy na certyfikaty kwalifikowane dla członków Krajowej Izby Radców Prawnych. Z rabatu skorzystać mogą wyłącznie członkowie Krajowej Izby Radców Prawnych w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Certum.

Jakich produktów dotyczy oferta?

Rabat cenowy dotyczy poniższych produktów związanych z wydaniem i odnowieniem podpisu elektronicznego w opcji na 1 rok, 2 lub 3 lata:
- Zestaw Certum Mini (dotyczy wszystkich wariantów zestawu z czytnikiem)
- SimplySign
- Odnowienie podpisu elektronicznego na karcie Certum
- Odnowienie podpisu elektronicznego w aplikacji SimplySign

Skąd Radcy Prawni wiedzą o rabacie?
Członkowie Krajowej Izby Radców Prawnych zostali poinformowani o dedykowanej ofercie na stronach portalu KIRP: https://kirp.pl/podpis-kwalifikowany-zestawienie-ofert-dla-radcow-prawnych

Oprócz informacji o produktach objętych rabatem, w ofercie udostępniliśmy link do aktualnej mapy Partnerów znajdującej się w sklepie Certum. Każdy zainteresowany podpisem elektronicznym Radca Prawny będzie miał możliwość wyboru najbliższego Punktu Sprzedaży, z którym skontaktuje się w celu zakupu usługi.

2022-02-02

Przekaż 1% swojego podatku za 2021 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego Fundacji Radców Prawnych Subsidio VenireFundacja Subsidio Venire nieprzerwanie od 2009 roku niesie pomoc tym radcom prawnym i ich rodzinom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Stworzona została przez radców dla radców, aby dać wyraz jedności i solidarności środowiska. Okazała się bardzo potrzebną organizacją, która zapewnia wsparcie finansowe i materialne.


W ciągu ostatniego roku Fundacja pomogła 34 radcom prawnym, aplikantom i ich rodzinom, zrealizowała 3 ogólnopolskie spotkania integracyjne i 3 sympozja szkoleniowe dla członków naszego samorządu ? podkreśla Michał Korwek, Prezes Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire.


Z pomocy Fundacji skorzystało do tej pory wielu potrzebujących. Dzięki wspólnemu wysiłkowi osób działających w jej organach, dzięki darczyńcom, którym los innych nie jest obojętny, fundacja może realizować swoje cele. W 2021 roku z tytułu 1% Fundacja otrzymała 9 558,10 zł., a przekazała na pomoc 34 potrzebującym kwotę 19 100 zł, w tym z uzyskanych dochodów w wyniku prowadzonej działalności. Wynagrodzenie pobrane przez członków Zarządu i Rady Nadzorczej Fundacji 0 zł (słownie: zero złotych).


Zarząd Fundacji zwraca się z prośbą do wszystkich radców prawnych i ich przyjaciół, aby nie zapominać o Subsidio Venire ? przede wszystkim w chwilach, kiedy przychodzi czas na podzielenie się swoim ciężko wypracowanym 1% podatku, ale również wtedy, kiedy ktoś ze środowiska potrzebuje pomocy.


Aby budować piękną ideę niesienia pomocy i wspierać działania Fundacji mogą Państwo:

- Przekazać 1% podatku ? po wyliczeniu podatku, który Państwo zapłacą w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego należy wpisać nazwę: Fundacja Radców Prawnych Subsidio Venire i numer KRS 0000326684.

- Przekazać darowiznę, którą można odpisać od podatku. Nr rachunku bankowego Fundacji 20 1750 0012 0000 0000 3860 3027 BNP Paribas Bank Polska S.A.

Każdy może pomóc wskazując Fundację Subsidio Venire jako beneficjenta wpłaty 1% podatku. Im więcej osób zostanie przekonanych do przekazania 1%, tym skuteczniej Fundacja będzie działać i pomagać! Więcej informacji na temat Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire oraz przekazywanej pomocy znajduje się na stronie: www.kirp.pl


Subsidio venire - radcy radcom.
Michał Korwek Prezes Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire


2022-01-19

Aniketa

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie badającej problem wypalenia zawodowego wśród radców prawnych. Ankieta jest dość krótka (jej wypełnienie zajmuje ok 10 min) i zawiera pytania dotyczące odczuć związanych z pracą zawodową. Jej wyniki będą wykorzystywane wyłącznie w celach naukowych. Udział w badaniu jest dobrowolny i w każdym momencie można przerwać wypełnianie ankiety (wyniki nie zostają wtedy zapisane). Badanie znajduje się pod linkiem:

https://forms.office.com/r/8de95tzWjh

2022-01-19

Informacja o webinarium: Sankcje międzynarodowe a prawa człowieka: Niemożliwe połączenie - platforma ZOOM

Komisja Praw Człowieka i Komisja ds. Nadużyć Gospodarczych zapraszają na wspólne webinarium na temat "Sankcje międzynarodowe a prawa człowieka: Niemożliwe połączenie" w środę 19 stycznia o godz. 14:00 (oryginalny link tutaj: https://www.aija.org/en/event-detail/660)

W dyskusji panelowej moderowanej przez Davida Savage'a, Partnera i szefa zespołu ds. przestępstw finansowych w Stewarts w Londynie, udział wezmą Prof. Dr Philip Haellmigk, LL.M., szef butikowej kancelarii HAELLMIGK w Monachium, Konstantin Bureiko, International Counsel w Debevoise & Plimpton LLP, biuro w Londynie oraz Stéphane de Navacelle, Partner Zarządzający w Navacelle w Paryżu. Odpowiedzą oni na następujące pytania: W jaki sposób prawnicy mogą doradzać klientom, w jaki sposób najlepiej zarządzać narażeniem na sankcje, starając się jednocześnie ułatwić legalny przepływ środków do najbardziej potrzebujących?, I jak wygląda krajobraz sankcji w 2022 roku?

Wykład inauguracyjny wygłosi Sébastien Fries, Partner w Kellerhals Carrard w Genewie, który zastanowi się, czy sankcje Rady Bezpieczeństwa ONZ są poza zasięgiem gwarancji sprawiedliwego procesu i innych praw podstawowych. Fries udzieli odpowiedzi w oparciu o sprawę Al-Dulimi i Montana Management Inc. przeciwko Szwajcarii, rozpatrywaną przez Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich. Aby się zarejstrować, należy kliknąć w poniższy link:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLfVkYo9sL6V3YGELTWYmApBOIktlk9JmCO99aRELWbsRJmg/viewform

Po zarejestrowaniu się, otrzymasz link Zoom, aby połączyć się w dniu wydarzenia.

2022-01-18

Życzenia Bożonarodzeniowe2021-12-22

Komunikat dotyczący ubezpieczenia - zmiana osoby do kontaktu w WTW w sprawach szkód radców prawnych

Przesyłamy komunikat dotyczący zmiany osoby do kontaktu w WTW w sprawach szkód radców prawnych.

?Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż zgodnie z Umową Generalną zawartą pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych a Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. (aktualnie UNIQA TU SA) w dniu 11 grudnia 2019 roku, dotyczącą okresu od 2020 do 2022 roku, ubezpieczeniem obowiązkowym odpowiedzialności cywilnej objęty jest każdy radca prawny wykonujący zawód. Minimalna suma gwarancyjna wynosi 110 000 EUR na zdarzenie. W pakiecie ubezpieczeń zagwarantowanych w ramach składki członkowskiej mieści się nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC wymagane Rozporządzeniem Ministra Finansów, ale wiele więcej produktów, w tym ubezpieczenie uzupełniające z sumą gwarancyjną w wysokości 300 000 EUR. Sumy gwarancyjne zostają przeliczone na PLN wg kursu EUR ogłoszonego przez NBP w pierwszym dniu roku, jakiego ubezpieczenie dotyczy, zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 grudnia 2003r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej radców prawnych.

W celu otrzymania certyfikatów, warunków aktualnej Umowy Generalnej oraz oferty ubezpieczeń dobrowolnych, a także we wszelkich innych sprawach dotyczących ubezpieczeń dla radców prawnych poprosimy o zgłaszanie się do brokera Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.: e-mail: radcaprawny@willistowerswatson.com oraz pod tel.: 22 318 85 38.

Ewentualne szkody, które będą likwidowane w ramach zawartej Umowy Generalnej, powinny być zgłaszane za pośrednictwem brokera Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. do Pani Agnieszki Skrzypczak: e-mail: szkody.radcaprawny@willistowerswatson.com oraz pod numerem telefonu 663 366 113. Szkody z poprzedniej Umowy Generalnej, obowiązującej do dnia 31 grudnia 2019 roku, powinny być nadal zgłaszane do Centrum Likwidacji Szkód i Świadczeń PZU SA ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa ? Zespół Likwidacji Szkód z Ubezpieczeń OC Zawodowych, tel. 801 102 102 lub (22) 566 55 55, e-mail: ocprof@pzu.pl. W przypadku spraw problematycznych oraz niejednoznacznych, z której polisy należy skorzystać, zapraszamy do kontaktu z Panią Agnieszką Skrzypczak.

Pomimo, iż Umowa Generalna skierowana jest głównie do radców prawnych, to posiada także rozwiązania umożliwiające zawarcie polisy kancelariom prawnym, w których zawód wykonują poza radcami prawnymi, także adwokaci, rzecznicy patentowi czy doradcy podatkowi.

Ponadto informujemy o możliwości zawarcia na korzystnych warunkach ubezpieczeń dobrowolnych, które mogą być zawierane indywidualnie:

1. ubezpieczenie nadwyżkowe odpowiedzialności cywilnej radcy prawnego,
2. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej radców prawnych w związku z pełnieniem funkcji zleconych,
3. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kancelarii prawnych,
4. ubezpieczenie ochrony prawnej i odpowiedzialności karno-skarbowej, wraz z klauzulą MDR ,
5. ubezpieczenie OC odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzeniem biura i posiadaniem mienia na wyższe sumy gwarancyjne niż dostępna w ramach Umowy Generalnej,
6. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej aplikantów radcowskich,
7. ubezpieczenie mienia kancelarii.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, którą uzyskają Państwo pod numerem telefonu 22 318 85 38 bądź pod adresem e-mail: radcaprawny@willistowerswatson.com?

2021-12-14

X Kongres Prawa Medycznego - 2,3 grudnia 2021

Szanowni Państwo,

w dniach 2-3 grudnia 2021 r., odbędzie się 10. Kongres Prawa Medycznego organizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego, tym razem w formie hybrydowej dając możliwość dołączenia stacjonarnie lub online. Udział w wydarzeniu upoważnia do otrzymania 28 punktów szkoleniowych.

Wydarzenie to od kilku lat cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona uczestników z całej Polski reprezentujących zawody medyczne i prawnicze. Kongres po raz kolejny będzie okazją do prezentacji aktualnych zagadnień z zakresu prawa medycznego, etyki oraz problematyki praw pacjenta a także miejscem debaty na temat prawnych aspektów wykonywania świadczeń zdrowotnych. Tym razem skupimy się także na najbardziej aktualnych tematach związanych z działaniem placówek medycznych i rozliczaniem świadczeń medycznych w dobie pandemii. W gronie tegorocznych wykładowców tradycyjnie znajdą się uznani eksperci, których autorytet i bogate doświadczenie są najlepszą gwarancją wysokiego poziomu spotkania. Szczegóły dotyczące planowego wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie internetowej http://www.prawomedyczne.edu.pl/.2021-12-01

Zaproszenie do udziału radców prawnych oraz aplikantów w konferencji "Upadłość konsumencka w praktyce sądów powszechnych"

Szanowni Państwo,
w imieniu Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie serdecznie zapraszam radców prawnych oraz aplikantów do udziału w dwudniowej konferencji: Upadłość konsumencka w praktyce sądów powszechnych (16-17.12.2021 r.).

(Zaproszenie-Konferencja-16-12-2021.pdf)

(program1617122021.pdf)

2021-11-23

Kurs języka migowego z dofinansowaniem dla radców prawnych

Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS zwraca się z prośbą o upowszechnienie wśród swoich członków oraz osób współpracujących informacji, że istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na każdym z trzech poziomów zaawansowania, trwającym 60 godzin lekcyjnych, a także o możliwości uzyskania indywidualnego dofinansowania do Kursu języka migowego PJM do 90%.

Osoby głuche bardzo często nie mają dostępu do prawników znających język migowy.
Kursy odbywają się w średnio raz w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00).

Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem, ale osoby które nie chcą do niego przystępować otrzymają zaświadczenie.

Ze względu na pandemię COVID-19 kurs prowadzony jest w formie wideokonferencji przy użyciu programu ZOOM, co pozwala oszczędzić czas i środki, a jak praktyka pokazała jest bardzo efektywny.

Koszt kursu/etapu od jednej osoby wynosi 1000,00 zł, ale można uzyskać dofinansowanie w PFRON.

Dofinansowanie do kursu w województwie zachodniopomorskim wynosi do 90% ceny kursu (może być mniejsze), co dla uczestnika oznacza zaledwie wydatek w wysokości ok. 100,00 zł.

Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi), a prawnicy mają taki kontakt bardzo często.

Wnioski należy przesłać do nas celem sprawdzenia na adres poczty elektronicznej, a po weryfikacji oryginał przesłać do PFRON.

Wnioski należy przesłać do nas jak najszybciej, a najpóźniej do 31.01.2022. ponieważ PFRON ma ograniczone środki i liczy się kolejność zgłoszeń. Pomagamy w wypełnieniu wniosku, który załączamy do niniejszej wiadomości.

Informacje o kursach: https://www.pitagoras.org.pl/wniosek-pfron-kursy

2021-11-23

IV edycja CRIMILAW - 6-17.12.2021


W grudniu br. odbędzie się ostatnia już IV sesja programu CRIMILAW. Program, którego tematyka obejmuje europejskie prawo i postępowanie karne, kierowany jest do radców prawnych. Czwarta sesja odbędzie się w formie dwóch modułów online w terminie 6-10.12.2021 r. oraz 13-17.12.2021 r. Do udziału w CRIMILAW zaprasza Komisja Zagraniczna Krajowej Rady Radców Prawnych.

Z programem sesji, który jest identyczny dla wszystkich sesji, można zapoznać się tutaj. Tym samym do udziału zapraszamy radców prawnych, którzy nie uczestniczyli w poprzednich sesjach programu.

Celem programu CRIMILAW jest przeszkolenie w sumie 360 prawników z kilku krajów UE (w tym 60 radców prawnych z Polski) z zakresu tematyki karnej, przygotowanie materiałów szkoleniowych wieńczących cykl webinariów/ seminariów CRIMILAW, a także umożliwienie międzynarodowego networkingu.

Obecnie ze względu na sytuację epidemiologiczną w Europie program CRIMILAW realizowany jest online poprzez platformę do e-learningu Canvas.

Zapisy: https://www.webankieta.pl/ankieta/678156/formularz-zgloszeniowy-iv-sesja-programu-crimilaw.html

Zgłoszenia przyjmowane są do 22.11.2021 r. do godz. 12:00 Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w programie jest bezpłatny.2021-11-09

Film - "Adwokat"

Szanowni Państwo,

Komisja Zagraniczna KRRP zaprasza do obejrzenia opartego na prawdziwych wydarzeniach filmu ?Adwokat" (ang. "Civil action") prod. USA, 1998 (w roli głównej John Travolta) jako ilustracji do motta tegorocznego Europejskiego Dnia Prawnika: ?Nie ma wymiaru sprawiedliwości bez niezależnych prawników" oraz do wystąpień, które goście spotkania on line - prof. Marcin Matczak, prof. Monika Całkiewicz, prof. Aleksandra Przegalińska- Skierkowska i prof. Michał Rusinek przedstawili w temacie niezależności prawników 25 października 2021 r.
Pierwsze 200 osób, które dokona zapisu dostępowego klikając w poniższy link otrzyma kod do obejrzenia filmu.
https://www.webankieta.pl/ankieta/674828/adwokat.html

Serdecznie zapraszamy!

2021-11-09

TWINNING PRAWNIKÓW - III EDYCJA

Na prośbę przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Prawników przesyłamy informację o III edycji TWINNINGU PRAWNIKÓW:

TWINNING PRAWNIKÓW - III EDYCJA; Temat: Alternatywne mechanizmy rozstrzygania sporów ? sposób na zmniejszanie obciążeń sądów i poprawę dostępu do wymiaru sprawiedliwości, udział bezpłatny.
Już po raz trzeci Europejskie Stowarzyszenie Prawników (AEA-EAL) organizuje wyjątkowe wydarzenie - Twinning Prawników. Poprzednie edycje okazały się dużym sukcesem, skupiając adwokatów i radców prawnych ze Wschodu i z Zachodu w celu wymiany informacji aktualnych dla naszego zawodu oraz w celu nawiązywania więzi koleżeństwa i przyjaźni między uczestnikami, pochodzącymi nie tylko z różnych krajów, ale i różnych kontynentów.

Tegoroczna edycja Twinningu Prawników jest realizowana we współpracy z Radą Europy i Radą Adwokacką Armenii. Ze względu na niepewną sytuację pandemiczną i możliwy powrót ograniczeń w podróżowaniu, wydarzenie będzie w tym roku przeprowadzone online w dniu 16 października 2021 o g.10.00 CEST. Program, agenda oraz bezpłatna rejestracja są dostępne na stronie: www.twinningoflawyers.eu.

Wydarzenie to połączymy z obchodami 35-lecia naszego Stowarzyszenia, które od samego początku istnienia, pomimo "żelaznej kurtyny", szukało kontaktów z prawnikami i samorządami prawniczymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwsze oficjalne kontakty ze Wschodem zostały nawiązane w 1990 roku i były sukcesywnie rozwijane w kolejnych latach. Jednym z ich przejawów była seria konferencji i seminariów o prawie europejskim, realizowana we współpracy z naszymi Okręgowymi Izbami Radców Prawnych. Obecnie kontakty te sięgają znacznie dalej, bo aż do Kaukazu i Centralnej Azji.

Tematem październikowej konferencji są: "Alternatywne mechanizmy rozstrzygania sporów - sposób na zmniejszanie obciążeń sądów i poprawę dostępu do wymiaru sprawiedliwości."

Oprócz części merytorycznej przewidujemy również część networkingową, w czasie której uczestnicy wymienią informacje o aktualnych wydarzeniach dotyczących naszego zawodu i naszych samorządów.
Językami konferencji będą angielski i rosyjski.

2021-10-18

Nieruchomości wczoraj, dziś i jutro

Przypominamy o możliwości zgłaszania się do zdalnego uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: "Nieruchomości wczoraj, dziś i jutro", która odbędzie się 20 października 2021 r.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.kwartalniknieruchomosci.ms.gov.pl

(Zaproszenie-nieruchomosci.pdf)2021-10-11

Dokument - Komitet Sterujący CCBE

Przekazujemy Państwu do lektury dokument przyjęty przez Komitet Sterujący CCBE o jakości świadczonych usług w ramach zawodów prawniczych.

W publikowanym opracowaniu w sposób syntetyczny przedstawiono doświadczenia i wiedzę przedstawicieli zawodów prawniczych w zakresie służącym zapewnieniu najwyższej jakości w ramach świadczonych usług. W publikacji przedstawiono też rekomendacje, jak budować wysoką jakość i stale ulepszać procesy zachodzące w obszarze świadczenia usług prawniczych

(EN_QLT_20210625_Ensuring-Quality-in-the-Legal-Profession_OA.pdf)2021-10-11

Spotkanie online z adwokatami norweskimi

Komisja Zagraniczna OIRP w Gdańsku informuje o spotkaniu online z adwokatami norweskimi - Tomaszem Nierzwickim i Niną Natalią Bluszko w ramach cyklu spotkań z prawnikami zagranicznymi. Spotkanie odbędzie się jutro tj. 12.10.2021 o godz. 17.00 na platformie ZOOM.

Link do spotkania: (bez obowiązku wcześniejszej rejestracji)
https://oirp.gda.pl/wydarzenia/szkolenia-w-gdansku/advokat-tomasz-nierzwicki-advokat-nina-natalia-bluszko-dluznik-w-norwegii-wierzyciel-w-polsce-dochodzenie-roszczen-wg-prawa-norweskiego-2/

2021-10-08

Pomagamy Adwokatom i Adwokatkom z Afganistanu

Wszystkich, którym leży na sercu trudny los prawniczek i prawników w Afganistanie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Adwokackie "Defensor #DI
Z informacji, jakie coraz rzadziej dochodzą do nas z Afganistanu wiemy, że afgańscy prawnicy są zagrożeniami aktami bestialstwa i terroru nowego reżimu. Zrzutka stanowi wyraz wsparcia polskich środowisk prawniczych i wszystkich zainteresowanych na rzecz International Bar Association.
https://zrzutka.pl/z/defensor

2021-10-06

Zaproszenie do lektury i udostępniania: "Jakość świadczonych usług w ramach zawodów prawniczych"

" Przekazujemy Państwu do lektury dokument przyjęty przez Komitet Sterujący CCBE o jakości świadczonych usług w ramach zawodów prawniczych.

W publikowanym opracowaniu w sposób syntetyczny przedstawiono doświadczenia i wiedzę przedstawicieli zawodów prawniczych w zakresie służącym zapewnieniu najwyższej jakości w ramach świadczonych usług. W publikacji przedstawiono też rekomendacje, jak budować wysoką jakość i stale ulepszać procesy zachodzące w obszarze świadczenia usług prawniczych

(EN_QLT_20210625_Ensuring-Quality-in-the-Legal-Profession_OA.pdf)2021-10-04

III sesja online programu CRIMILAW nt. europejskiego prawa i postępowania karnego - zgłoszenia do poniedziałku 13.09.2021 r.

W październiku br. odbędzie się III sesja programu CRIMILAW, w Polsce kierowanego do radców prawnych, którego tematyka obejmuje europejskie prawo i postępowanie karne. Trzecia sesja odbędzie się w formie dwóch modułów online w terminie 4-8.10.2021 r. oraz 11-15.10.2021 r. Do udziału w programie zaprasza Komisja Zagraniczna Krajowej Izby Radców Prawnych.
Szczegółowy program III sesji online będzie tożsamy z poprzednimi sesjami. Z programem można zapoznać się tutaj. Tym samym do udziału zapraszamy radców prawnych, którzy nie uczestniczyli w poprzednich sesjach programu.
Celem programu CRIMILAW jest przeszkolenie w sumie 360 prawników z kilku krajów UE z zakresu tematyki karnej (w tym 60 radców prawnych z Polski), przygotowanie materiałów szkoleniowych wieńczących cykl webinariów/seminariów CRIMILAW, a także umożliwienie międzynarodowego networkingu. Obecnie ze względu na sytuację epidemiologiczną w Europie program CRIMILAW realizowany będzie online poprzez platformę do e-learningu Canvas. Jeżeli sytuacja ulegnie poprawie, wówczas planowane są seminaria stacjonarne w wybranych krajach partnerskich programu (Włochy, Hiszpania, Francja, Węgry, Cypr, Grecja, Polska).

Zapisy: https://www.webankieta.pl/ankieta/652558/formularz-zgloszeniowy-iii-sesja-programu-crimilaw.html

Zgłoszenia przyjmowane są do 13.09.2021 r. do godz. 24:00 Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w programie jest odpłatny i wynosi 40 euro i obejmuje zarówno uczestnictwo jak i dostęp do materiałów szkoleniowych. Pobrana opłata zostanie w całości przekazana na rachunek Europejskiej Fundacji Prawników ELF jako wkład własny w program CRIMILAW, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.2021-09-10

Zaproszenie na XI Konferencję Fundacji Court Watch Polska - 24 września 2021

Przekazujemy zaproszenie od Fundacji Court Watch Polska dla radców prawnych radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie do udziału w XI Konferencji Fundacji Court Watch Polska pt. Jakie konsekwencje dla obywateli niosą ostatnie zmiany w kpc i kpk?
Poza prezentacją najnowszych wyników Obywatelskiego Monitoringu Sądów, w tym roku chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji wokół ostatnich nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego oraz ich konsekwencji dla obywateli.

Więcej informacji o konferencji na stronie: https://courtwatch.pl/konferencja-2021/2021-09-10

Oferta obowiązki z ustawy pranie brudnych pieniędzy

Szanowne Kożanki/ Szanowni Koledzy
Radcowie prawni

W załączeniu do niniejszego maila, przekazuję Państwu ofertę Incaso Group Sp. z o.o. z siedzibą ul. Jana Pawła II 20/70 75-452 Koszalin Biurowiec Galeria Emka, KRS: 0000503873 REGON: 321497710 NIP: 6692521160 przeznaczoną dla Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie, która pozwoli na kompleksowe wypełnienie obowiązków nałożonych ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Oferta składa się z czterech spójnych ze sobą elementów:
1) Szkolenie w wersji e-learningowej, w rocznym dostępie, zakończone imiennym certyfikatem.
2) Procedura wewnętrzna dostosowana do profilu prowadzonej działalności.
3) Aplikacja webowa SKANER, która daje możliwość praktycznego wypełnienia zapisów procedury. Poniżej przekazuję link do wersji demo, która umożliwi wykonanie pięciu bezpłatnych odpytań (Izba otrzymała zgodę na przesłanie LINKA do wersji demo wszystkim zainteresowanym członkom Izby) https://app.aml.pl/users/sign_up
4) Dokument ocena ryzyka instytucji obowiązanej.

W trakcie trwania licencji Incaso Group Sp. z o.o. zapewni aktualizację dokumentacji, pomoc techniczną i merytoryczną. Koszt licencji dla mikro przedsiębiorstw wynosi standardowo 1299,00 zł netto/rok. Oferta dla członków Izby jest wyjątkowo korzystna i koszt rocznej licencji wynosi 500,00 zł netto/rok.

Zapraszam do lektury załącznika, w którym znajdziecie Państwo wyczerpującą informację o oferowanym nam produkcie.

Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy z Incaso Group Sp. z o.o. proszę o kontakt z Panią Magdą Jasińską - Specjalistą ds. obsługi klienta (magda.jasinska@iaml.com.pl | +48 533 376 373).

Z poważaniem
Jolanta Czepe
Wicedziekan Rady OIRP w Koszalinie

(Oferta_izba_radców_prawnych_Koszalin.pdf)2021-08-30

Stanowisko Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie z dnia 13 sierpnia 2021 r.

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie zdecydowanie potępia brak poszanowania dla zasad prawidłowej legislacji i naruszenie przez Marszałek Sejmu art. 189 Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie reasumpcji głosowania, podczas obrad Sejmu w dniu 11 sierpnia 2021 r. Takie procedowanie, to złamanie zasad praworządności oraz niszczenie podstawowych zasad demokracji.

Nie do zaakceptowania jest uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. "lex TVN". Zgodnie bowiem z treścią art. 14 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej nasze państwo gwarantuje wolność prasy oraz innych środków przekazu. Wolne i niezależne od nacisków politycznych media stanowią fundament demokratycznego państwa prawa. Ochrona pluralizmu informacyjnego leży w interesie polskich obywateli, a wszelkie próby jej pogwałcenia muszą być jednoznacznie potępione.

Apelujemy do organów władzy publicznej, by wypełniając ciążący na nich obowiązek stanowienia prawa oraz jego stosowania, stały na straży podstawowych wartości funkcjonowania demokratycznego państwa prawa, zagwarantowanych zarówno w Konstytucji jak i w umowach międzynarodowych.

2021-08-13

20% zniżki od UNIQA na ubezpieczenia komunikacyjne (MOTOR) oraz mienia (HOME)

Zgodnie z informacją przekazaną przez Willis Towers Watson Polska sp. z o.o. uprzejmie informujemy, iż ubezpieczyciel UNIQA przyznał radcom prawnym 20% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne (MOTOR) oraz mienia (HOME) przy zawieraniu ubezpieczeń za pośrednictwem strony internetowej https://www.uniqa.pl/. Przekazujemy kody zniżkowe: RPCAR20 - dla ubezpieczeń komunikacyjnych i RPHOME20 ? dla ubezpieczenia mienia. Aby zniżka została naliczona kody należy wpisać na stronie internetowej UNIQA przy zawieraniu ubezpieczenia.2021-08-06

XI Rajd Wodno-Lądowy "Mazury Cud Natury"

Fundacja Radców Prawnych "Subsidio venire" pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie organizuje w dniach od 16 do 19 września 2021 r. XI Rajd Wodno-Lądowy "Mazury Cud Natury"

Zakwaterowanie w zależności od kolejności zgłoszeń w komfortowym Hotelu "Amax" al. Spacerowa 7 (pokoje 2 osobowe, apartamenty 2 lub 4 osobowe) w Mikołajkach.

Koszt uczestnictwa obejmuje koszt podstawowy + koszt w zależności od wyboru atrakcji. Koszt podstawowy dla osoby dorosłej 697 zł
Szczegóły poniżej:

(Ogloszenie-Mikolajki-2021.pdf)

(Informacja-o-przetwarzaniu-danych-2021.pdf)

(Program-Mikolajki-2021.docx)

(Karta-zgloszenia-mazury-2021.docx)

(Zgoda-na-przetwarzanie-danych-i-wykorzystanie-wizerunku-2021.docx)2021-08-11

Lipcowo-sierpniowy numer dwumiesięcznika "Radca Prawny" oraz "Przegląd Samorządowy"

Na stronie www.kirp.pl dostępny jest już lipcowo-sierpniowy numer dwumiesięcznika "Radca Prawny". Z zawartością czasopisma można się zapoznać pod linkiem:

https://kirp.pl/wp-content/uploads/2021/08/radca_prawny_196_caloscdodatek_net2.pdf

Link do Przeglądu Samorządowego - lipiec 2021

https://preview.mailerlite.com/t2j2s6/1741358327738145143/y6t5/

2021-08-02

Bezczynność organu administracji publicznej - terminy, ponaglenia, skarga do sądu, odpowiedzialność organu i funkcjonariusza - szkolenie dla radców prawnych i adwokatów

(zaproszenie_2021-08-06_online.doc)2021-07-26

Biuletyn CCBE nr 92 maj-czerwiec w języku polskim

(PL_Newsletter_92.pdf)2021-07-23

OGŁOSZENIE DZIEKANA
Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie
w sprawie złożonych wniosków o wpis na listę radców prawnych

Stosownie do przepisu § 12 Uchwały Nr 110/VII/2010 KRRP z dnia 30 stycznia 2010 r. w sprawie regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, stanowiącej załącznik do uchwały nr 776/X/2020 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich podaję do publicznej wiadomości, że wniosek o wpis na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie złożyła następująca osoba:

1. Marta Jacyno-Cukrowska

Zgodnie z § 13 cytowanej wyżej uchwały każdy może złożyć na piśmie zastrzeżenia do wniosku o wpis na listę radców prawnych, zgłoszone zastrzeżenie dołączone zostanie do akt sprawy.

Anna Ignaczak
Dziekan Rady OIRP w Koszalinie

Koszalin, dnia 19 lipca 2021 r.

2021-07-19

Ankieta - dobrowolne ubezpieczenia radców prawnych

Szanowni Państwo,

Zamieszczamy ankietę przygotowaną przez Willis Towers Watson z uprzejmą prośbą o jej wypełnienie. Uzyskane informacje pozwolą Krajowej Izbie Radców Prawnych określić zakres ewentualnego rozszerzenia oferty ubezpieczeń dobrowolnych dla Okręgowych Izb Radców Prawnych w ramach umowy generalnej z UNIQA.

Wypełnioną ankietę proszę odesłać na adres kirp@kirp.pl w terminie do dnia 28 lipca 2021 r.

(Ankieta-WillisTowers.docx)2021-07-15

Informacja - pismo Ministra ds. Unii Europejskiej - nabór na urząd sędziego TSUE do 19.07.2021 r

Szanowni Państwo,

w porozumieniu z Wiceprezesem KRRP Panem Michałem Korwek oraz Przewodniczącym Komisji Praw Człowieka KRRP Panem Bartłomiejem Tkaczem, przekazujemy pismo Ministra ds. Unii Europejskiej Pana Konrada Szymańskiego, dotyczące naboru na urząd sędziego TSUE na kadencję 2021-2027.

(PismoMiniste-ds-Unii-Europejskiej-02-07-2021.pdf)2021-07-11

Elektroniczny e-KRS

Od 1 lipca br. wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS są składane elektronicznie. To przełomowe ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy wszystkie sprawy związane z rejestrem załatwią szybko i wygodnie przez Internet.

Teraz wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS będą składane elektronicznie. Przyśpieszy to rejestrację spółek, pozwoli uzyskać pełną dokumentację w sposób elektroniczny, odciąży sądy rejestrowe i ułatwi komunikację z nimi. Katalog e-usług związanych z rejestrem to:

- składanie elektronicznych wniosków o wpis lub zmianę wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS;
- składanie pism procesowych do sądu rejestrowego;
- zgłaszanie dokumentów finansowych do RDF;
- elektroniczna korespondencja z sądem rejestrowym;
- przeglądanie elektronicznych akt rejestrowych podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS;
- udostępnianie informacji o podmiocie wpisanych do KRS.

Do korzystania z nowego e-KRS służą:

Portal Rejestrów Sądowych
https://prs.ms.gov.pl/

Repozytorium Akt Rejestrowych
https://rar.ms.gov.pl/

2021-07-06

NA SKRÓTY

KONTAKT - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie


75-401 Koszalin, ul. Jedności 5
skr. poczt. 114

NIP: 669-21-54-661
Konto: PKO BP I O/Koszalin 66 1020 2791 0000 7902 0082 0654

Biuro Izby czynne:
poniedziałek - piątek: 8:00-15:00

Biuro Izby - Sylwia Mieżaniec
tel.: 94 342 39 56
fax : 94 342 39 57
biuro@oirpkoszalin.pl

Kierownik aplikacji - Monika Puchała-Wojtkowiak
tel.: 94 347 32 04
aplikacja@oirpkoszalin.pl

Księgowość / OSD - Ewa Lipaj
tel.: 94 347 32 04
fax : 94 342 39 57
osd@oirpkoszalin.pl