0 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie - Aktualności

Aktualności


XIX Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych organizowanym przez Fundację Radców Prawnych "Subsidio Venire"

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskim Rajdzie Bieszczadzkim Radców Prawnych organizowanym przez Fundację Radców Prawnych "Subsidio Venire" pod patronatem Krajowej Rady Radców Prawnych organizuje we współpracy Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie w dniach od 4 do 8 października 2023 r. Szczegóły w załączniku.

(rajd-bieszczadzki-ogloszenie-2023.pdf)

(Program-XIXRajduBieszczadzkiego.pdf)2023-08-19

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Inter Vivos z siedzibą w Warszawie (www.fundacjaiv.pl) poszukuje prawnika, legitymującego się znajomością polskiego języka migowegoM, do współpracy przy zadaniach realizowanych przez Fundację. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: wspolpraca@fundacjaiv.pl.
...2023-08-18

Ogłoszenie o XXII Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie w dniach 24-27 sierpnia 2023r. w GdyniKoszt udziału osób grających w Mistrzostwach wynosi - 490 zł Koszt udziału osób kibicujących korzystających z cateringu na kortach wynosi ? 75 zł za dzień.

Uprzejmie informujemy, iż można zwracać się do właściwej Izby o dofinansowanie udziału w Mistrzostwach.

Noclegi zapewniają uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt *.

Zgłoszenia do dnia 21 sierpnia 2023r. - wyłącznie na karcie zgłoszenia wraz z dowodem wpłat, podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodą na wykorzystanie wizerunku, prosimy przesyłać wyłącznie e-mailem (subsidiovenire@kirp.pl).

Uczestnicy turnieju MUSZĄ dysponować aktualnym orzeczeniem lekarskim lub pisemnym oświadczeniem stwierdzającym brak przeciwwskazań do gry w tenisa na XXII Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie wystawionym nie wcześniej niż po dniu 16.08.2023r.

Organizatorzy dokonają ubezpieczenia uczestników Mistrzostw na kwotę;
50.000 zł - nw.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Turniej będzie rozgrywany zgodnie z załączonym Regulaminem.

Organizatorzy uprzejmie informują, iż wejście na korty WYŁĄCZNIE w obuwiu na płaskim obcasie.

Zapraszam serdecznie
Prezes Zarządu
Fundacji Radców Prawnych "Subsidio Venire"
Michał Korwek

* istnieje możliwość skorzystania z usług Hotelu Nadmorski w Gdyni znajdującego się bezpośrednio przy kortach na preferencyjnych warunkach. Uczestnikom turnieju na hasło "Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie" hotel proponuje: pokój jednoosobowy standard ze śniadaniem - 630 zł / doba, pokój jednoosobowy BIZNES ze śniadaniem - 730 zł / doba, pokój dwuosobowy standard ze śniadaniem - 680 zł / doba, pokój dwuosobowy BIZNES ze śniadaniem - 780 zł / doba.
** istnieje możliwość skorzystania z usług Willi Wincent w Gdyni, która proponuje uczestnikom turnieju noclegi: pokój MINI jednoosobowy ze śniadaniem 400zł/doba, pokój MINI dwuosobowy ze śniadaniem 450zł/doba, pokój TWIN lub STUDIO dwuosobowy (oddzielne łóżka) ze śniadaniem 500zł/doba.


(karta-zgloszenia-tenis.doc)

(PROGRAM-24082023.docx)

(regulamin-turnieju_tenisa_mistrzostwa_kirp_2022.doc)

(Zgoda-na-przetwarzanie-danych-i-wykorzystanie-wizerunku-2023.docx)2023-07-31

IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka

W dniach od 15 do 16 września 2023 roku w Rotterdamie odbędzie się IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka dedykowany do Młodych Prawników, Aplikantów i studentów prawa.

Konkurs organizowany jest przez Komisję Praw Człowieka Federacji Adwokatur Europejskich. To wydarzenie to świetna okazja dla Młodych Prawników do reprezentowania swojej Izby w międzynarodowym konkursie tego rodzaju.

Prosimy o zapoznanie się z załączoną ulotką i formularzem zgłoszeniowym. Każda z Izb chcących wziąć udział w Konkursie może wskazać maksymalnie dwóch kandydatów. Dana Izba ponosi koszt zakwaterowania i podróży wskazanych przez nią Uczestników Konkursu.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w południe 18 sierpnia 2022 roku, a adres, na który należy przesyłać formularze to: fbehumanrightscompetition@gmail.com

(FBE-Human-Rights-Competition-Rotterdam-2023-ApplicationForm.docx)

(FBE-International-OratoryHR-Competition2023-flyer.docx)2023-07-21

Ogłoszenie o złożeniu wniosku o wpis na listę radców prawnych

(Ogloszenie-o-złozeniu-wniosku-o-wpis-na-liste-radcow-prawnych-12.06.2023.pdf)2023-06-12

Kampania promocji zawodu radcy prawnego - "Problemy prawne? Nie szukaj ucieczki, szukajradcy.pl"

Krajowa Izba Radców Prawnych ruszyła z kolejną odsłoną kampanii promocji zawodu pod hasłem "Problemy prawne? Nie szukaj ucieczki, szukajradcy.pl". Od 8 maja w internecie, a od 15 maja w telewizji, radiu i pociągach dalekobieżnych można zobaczyć i usłyszeć spoty promocyjne zachęcające do korzystania z usług radcy prawnego.

Celem kampanii jest poprawienie wśród Polaków rozpoznawalności zawodu radcy prawnego i zbudowanie wizerunku radcy jako godnego zaufania eksperta w różnych dziedzinach prawa. Radca ma być postrzegany jako solidne wsparcie, którego nie trzeba się bać, który pomoże rozwiązać każdy problem prawny i z którego usług warto korzystać cały czas, a nie tylko w sytuacji kryzysowej. Spoty opierają się na promocji ogólnopolskiej wyszukiwarki szukajradcy.pl i zachęcają do korzystania z niej.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl to narzędzie, które pozwala łączyć radców prawnych z potencjalnymi klientami. Od połowy maja 2022 r. dzięki działaniom KIRP jest dostępna dla wszystkich radców prawnych w Polsce. Wyszukiwarka stanowi dla klientów znakomite źródło informacji przy poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika. W pierwszej kolejności radcy prawni tworzą w niej swoje zawodowe profile ? wizytówki. Z kolei potencjalni klienci znajdują w wyszukiwarce wizytówki radców prawnych, wpisując w odpowiednie okno słowa kluczowe, takie jak np. miejscowość czy specjalizacja. W wynikach wyszukiwania klientowi wyświetlają się pasujące sylwetki radców prawnych, którzy mogą pomóc rozwiązać jego problem prawny.

Kampania promocji ma przyczynić się do zmiany stereotypowego myślenia Polaków, którzy, stając przed problemem prawnym, wychodzą z założenia, że dadzą sobie radę bez pomocy prawnika. Tymczasem skorzystanie z usług radcy prawnego, który oferuje bezpieczną i skuteczną pomoc prawną, to najlepsze rozwiązanie problemów prawnych. A przecież każdy wie, że zamiast szukać ucieczki od problemów, lepiej szukać rozwiązań.

Tegoroczna kampania wykorzystuje znany już spot promocyjny, który został użyty na potrzeby kampanii mediowej w 2022 r. Nowością w tym roku jest kampania w stacjach radiowych, do której zostały wykreowane nowe spoty. Film promocyjny oraz spot radiowy za zlecenie KIRP stworzyły agencje Performance Labs sp. z o.o. i 81/82.

Emisja spotów potrwa w internecie od 8 maja do 31 lipca, a następnie od 1 września do 31 października. W telewizji (stacje tematyczne grupy TVN i grupy Polsat) spoty można oglądać od 15 do 28 maja oraz na jesieni - od 11 do 24 września. Kampania w radiu (stacje RMF FM i TOK FM) potrwa od 15 do 28 maja oraz od 11 do 30 września. Z kolei w pociągach dalekobieżnych film promocyjny zobaczymy na ekranach LED w trzech terminach: od 15 do 31 maja, na początku wakacji - od 1 do 15 lipca oraz na jesieni - od 15 do 30 września.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o szerokie rozpowszechnienie w Państwa kanałach komunikacji ? na stronach www i w social mediach - informacji o kampanii oraz upowszechnienia informacji o działaniach promocyjnych.https://www.youtube.com/watch?v=6K4AYo5Ah7c2023-05-23

Aktualizacja danych radców prawnych i wykonywania zawodu radcy prawnego

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Uprzejmie zawiadamiamy, że Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie wypełniając obowiązek prowadzenia listy radców prawnych nałożony Uchwałą Nr 110/VII/2010 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 30 stycznia 2010 r. w sprawie regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich (t.j. Uchwała Nr 784/XI/2022 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 9 listopada 2022 r.) oraz w związku z ustaleniem aktualnego wzoru KARTY EWIDENCYJNEJ (Uchwała Nr 913/XI/2023 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 8 marca 2023 r. w sprawie wzoru karty ewidencyjnej) i aktualnego wzoru ZAWIADOMIENIA O WYKONYWANIU ZAWODU (Uchwała Nr 914/XI/2023 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 8 marca 2023 r. w sprawie wzoru zawiadomienia o wykonywaniu zawodu radcy prawnego)

zobowiązana jest do przeprowadzenia weryfikacji i aktualizacji danych radców prawnych i wykonywania zawodu radcy prawnego.

Wobec powyższego, zwracamy się do Koleżanek i Kolegów z prośbą o wypełnienie Karty Ewidencyjnej i Zawiadomienia o wykonywaniu zawodu zgodnie z aktualnie obowiązującymi wzorami oraz przekazanie do Biura Izby przesyłką pocztową lub na adres e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl

Karta Ewidencyjna
(karta-ewidencyjna.pdf)

Zawiadomienie o wykonywaniu zawodu radcy prawnego
(zawiadomienie-o-wykonywaniu-zawodu-radcy-prawnego.pdf)

Przypominamy, że zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy o radcach prawnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1166) radca prawny jest obowiązany zawiadomić radę właściwej okręgowej izby radców prawnych o podjęciu wykonywaniu zawodu i formach jego wykonywania, o adresie i nazwie kancelarii lub spółki oraz podać adres dla doręczeń. Radca prawny ma obowiązek niezwłocznie zawiadamiać o każdej zmianie tych danych. Pisma w postępowaniach prowadzonych na podstawie ustawy wysyła się ze skutkiem doręczenia, na adres do doręczeń, o którym mowa w zdaniu pierwszym.

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie

(Karta ewidencyjna w MS Word)2023-05-15

Karty FitSport i FitProfit

Poniżej zamieszczamy informację o kartach FitSport i FitProfit dla członków naszej Izby oraz instrukcję założenia karty w telefonie.

(Ulotka_Ogolna_2022.pdf)

(Instrukcja_KWT_FP_Zbiorczo.pdf)2023-03-01

Informacja o Umowie Generalnej w sprawie ubezpieczenia OC na lata 2023 - 2026(informacja_o_Umowie_Generalnej_w_sprawie_ubezpieczenia_OC_i_innych_na_lata_2023-2026.pdf)2023-02-02

Nowa składka członkowska dla radców prawnych, prawników zagranicznych, radców emerytów i rencistów oraz aplikantów radcowskich

Od dnia 1 stycznia 2023 r. wysokość składki członkowskiej dla radców prawnych wynosi - 111 zł; dla radców prawnych będących emerytami lub rencistami lub pobierających świadczenie przedemerytalne wykonujących zawód radcy prawnego - 60 zł; aplikantów radcowskich - 30 zł; prawników zagranicznych z Unii Europejskiej 111 zł; prawników zagranicznych spoza UE - 55,50 zł.

Zatem, pełna składka obejmująca składkę członkowską i składkę ubezpieczeniową OC w kwocie 19 zł, wynosi dla radców prawnych - 130 zł; radców prawnych będących emerytami lub rencistami lub pobierających świadczenie przedemerytalne wykonujących zawód radcy prawnego - 79 zł; prawników zagranicznych z Unii Europejskiej 130 zł, prawników zagranicznych spoza UE - 74,50 zł.

2022-12-28

Wyrok w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej - Koszty nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata z urzędu(Trybunal-Konstytucyjny-Koszty-nieoplaconej-pomocy-prawnej-udzielonej-przez-adwokata-z-urzedu.pdf)2022-12-21

Zmiany w systemie PROK-SYS. Kolejne ułatwienie dla pełnomocników i obrońców

System informatyczny PROK-SYS, funkcjonujący we wszystkich jednostkach organizacyjnych prokuratury, pozwala m.in. na zapoznanie się z udostępnionymi aktami zdigitalizowanych postępowań przygotowawczych w sprawach karnych. Dostęp do akt uzyskuje się za pośrednictwem Portalu Przeglądania Akt. Teraz logowanie do serwisu możliwe jest także przez usługę login.gov.pl.

Do tej pory w celu uzyskania dostępu do zdigitalizowanych akt za pośrednictwem internetu, należało w jednostce prokuratury prowadzącej postępowanie uzyskać informację czy akta sprawy karnej, w której radca prawny pełni rolę obrońcy lub pełnomocnika, są zdigitalizowane, a następnie zawnioskować do prokuratora prowadzącego postępowanie o uzyskanie dostępu do tych akt poprzez Portal Przeglądania Akt.

Po wyrażeniu zgody przez prokuratora i określeniu czasu trwania udostępnienia, radca prawny otrzymywał login i hasło do zalogowania się do PPA. W październiku 2022 r. uruchomiono w Portalu Przeglądania Akt usługę login.gov.pl, która daje możliwości logowania się stron postępowania do PPA bez konieczności posługiwania się loginem i hasłem wygenerowanym z systemu PROK-SYS. Jest to znaczne ułatwienie dla radców prawnych, ponieważ teraz dostęp do zdigitalizowanych akt przez internet nie wymaga wcześniejszego odbioru danych do logowania w PPA.

Ważne! Radca prawny, aby móc zalogować się na PPA, musi mieć profil zaufany. Warunkiem utworzenia przez prokuratora w systemie PROK-SYS udostępnienia dla radcy prawnego z wykorzystaniem usługi login.gov.pl jest przekazanie przez radcę prawnego prokuratorowi udostępniającemu zdigitalizowane akta, obowiązkowego dla takiego rodzaju udostępnienia numeru PESEL.

Portal Przeglądania Akt jest dostępny pod adresem: https://portalzewnetrzny.prokuratura.gov.pl/

Na stronie PPA znajdują się materiały wideo prezentujące sposób zalogowania się do usługi.2022-11-18

Raport Future Ready Lawyer 2022 - najnowsza edycja

Szanowni Państwo

Firma Wolters Kluwer opublikowała najnowszy raport Future Ready Lawyer 2022. Badanie przeprowadzono wśród 751 prawników z 10 krajów Europy (w tym z Polski) i USA - po raz czwarty z rzędu. Prezentuje ono aktualne spojrzenie na branże prawniczą w wymagającym czasie pandemii, wojny w Ukrainie i globalnych zawirowań społeczno-gospodarczych.

W raporcie omówione zostały m.in. następujące zagadnienia:
- wiodące trendy w branży prawniczej
- zmiany w relacjach klient-kancelaria
- zmiany w działach prawnych
- LegalTech jako główny czynnik sukcesu
- rosnąca rola inicjatyw z obszaru ESG
- przewagi konkurencyjne: wskazówki
- wyzwania z rekrutacją pracowników

W załączniku przesyłam informację prasową wraz z grafikami z prośba o promocję raportu w Państwa kanałach.
Link do strony, na której można pobrać raport: https://bit.ly/3RJpEYA2022-09-16

Komunikat w związku z napływającymi informacjami o próbach zastraszania radców prawnych

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Krajowej Izby Radców Prawnych pod linkiem: https://kirp.pl/mailowe-ataki-szantazystow-co-robic opublikowano komunikat w związku z napływającymi informacjami o próbach zastraszania radców prawnych, polegających na nieuprawnionej modyfikacji należących do nich elektronicznych wizytówek Google, poprzez wystawianie nieprawdziwych, negatywnych komentarzy na temat prowadzonej przez radców prawnych działalności.

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym komunikatem i udzielenia informacji o występowaniu tego rodzaju problemów na adres e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl

Zgromadzone informacje zostaną przekazane do Krajowej Izby Radców Prawnych, co pozwoli na szersze przeanalizowanie problemu oraz zweryfikowanie jego skali, a także umożliwi podjęcie stosownych kroków mających na celu zabezpieczenie interesów radców prawnych.>
2022-09-02

szukajRadcy.pl

11 maja br. Krajowa Izba Radców Prawnych uruchamia wyszukiwarkę szukajradcy.pl. Wyszukiwarka jest dostępna dla wszystkich radców prawnych w całej Polsce - każdy radca może utworzyć na niej swoją wizytówkę.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl to narzędzie, które pozwala łączyć radców prawnych z potencjalnymi klientami. Jest dostępne dla wszystkich radców prawnych w Polsce. Wyszukiwarka docelowo ma stać się pełną bazą radców i stanowić dla klientów znakomite źródło informacji przy poszukiwaniu zawodowego pełnomocnika.

W pierwszej kolejności radcy prawni tworzą swoje zawodowe profile - wizytówki. Za pomocą wyszukiwarki potencjalni klienci znajdują wizytówki radców prawnych, wpisując w odpowiednie okno słowa kluczowe, takie jak np. miejscowość czy specjalizacja. W wynikach wyszukiwania potencjalnemu klientowi wyświetlają się pasujące sylwetki radców prawnych.

Wszyscy wiemy, jak ważnym źródłem wiedzy dla klientów jest Internet, dlatego jako profesjonalni pełnomocnicy powinniśmy zadbać o atrakcyjną, edukacyjną i użyteczną formę obecności w sieci. Szukajradcy.pl będzie niebawem najlepszą do tego platformą. Dzięki promocyjnym działaniom KIRP i izb okręgowych będzie odpowiednio wysoko spozycjonowana w wyszukiwarkach typu Google, a tym samym stanie się ważnym źródłem wiedzy i bazą informacji dla klientów. Równocześnie klient ma gwarancję, że znaleziona w wyszukiwarce osoba ma uprawnienia zawodowego pełnomocnika.

Wyszukiwarka szukajradcy.pl wspiera skuteczne wykonywanie zawodu. Każdy radca prawny, który dołączy do wyszukiwarki, może:
- stworzyć swoją sylwetkę w formie wizytówki z najważniejszymi informacjami (m.in. wykształcenie, specjalizacja, lokalizacja);
- publikować treści o charakterze prawniczym (artykuły, treści audiowizualne) i linkować je ze swoim profilem

Warto wspomnieć, że prócz tych treści wyszukiwarka zawiera ogólne, ważne dla klientów informacje o zawodzie radcy prawnego, jego kompetencjach, formach działania itd.

(Informacja_o_wyszukiwarce_SzukajRadcy.pl.pdf)

(Informacja_o_Konkursie_Daj_sie_znalesc_z_SzukajRadcy.pl.pdf)

(Regulamin-Konkursu-Daj-sie-znalesc-Szukaj-Radcy.pl.pdf)

(Instrukcja_eKirp.pdf)

2022-05-13

NA SKRÓTY

KONTAKT - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie


75-401 Koszalin, ul. Jedności 5
skr. poczt. 114

NIP: 669-21-54-661
Konto: PKO BP I O/Koszalin 66 1020 2791 0000 7902 0082 0654

Biuro Izby czynne:
poniedziałek - piątek: 8:00-15:00

Biuro Izby - Sylwia Mieżaniec
tel.: 94 342 39 56
+48 507 967 122
fax : 94 342 39 57
biuro@oirpkoszalin.pl

Kierownik aplikacji - Monika Puchała-Wojtkowiak
tel.: 94 347 32 04
aplikacja@oirpkoszalin.pl

Księgowość / OSD - Ewa Lipaj
tel.: 94 347 32 04
fax : 94 342 39 57
osd@oirpkoszalin.pl