Aplikacja


Ruszyły zapisy do Turnieju Arbitrażowego dla Aplikantów Radcowskich!


Krajowa Izba Radców Prawnych po raz pierwszy organizuje Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich, którego celem jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o arbitrażu oraz wzrost świadomości prawnej w zakresie Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, kształtowanie postaw szacunku do prawa oraz jego przestrzegania. Wydarzenie to zostało objęte patronatem dziennika "Rzeczypospolita".

Turniej Arbitrażowy to prestiżowy w środowisku prawniczym konkurs polegający na symulacji rozprawy arbitrażowej. W zmaganiach udział wezmą czteroosobowe drużyny, reprezentowane przez aplikantów radcowskich. Podczas Turnieju uczestnicy przygotowują pisma - sporządzają pozew i odpowiedź na pozew na podstawie kazusu konkursowego, który inspirowany jest realnymi postępowaniami arbitrażowymi. W finałowym starciu aplikanci wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy oraz reprezentują strony rozpraw. Zmagania drużyn oceniane są przez 3 osobowe składy jurorów ? arbitrów i praktyków arbitrażu.

Turniej Arbitrażowy pozwoli aplikantom na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i będzie doskonałą okazją do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w szczególności arbitrażowymi.

Rejestracja rozpoczyna się dzisiaj tj. 6 września i potrwa do 1 października 2021 roku.

Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie turnieju https://turniejarbitrazowy.kirp.pl
Kancelaria lex partners Czapnik Kondratowicz Macioszek Kancelaria Radców Prawnych sp.p. w Koszalinie poszukuje absolwentki/ta wydziału prawa lub aplikantki/ta w celu stałej współpracy. Wymagamy samodzielności w myśleniu, zaangażowania, komunikatywności, chęci poszerzania wiedzy prawniczej oraz umiejętności pracy w zespole. Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy, dobrą atmosferę, możliwość rozwoju. Kancelaria prosi o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres e-mail: k.kondratowicz@lex-partners.pl, tel. 502 105 724


Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Mądry z siedzibą w Słupsku poszukuje aplikanta radcowskiego lub osoby przystępującej do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską we wrześniu 2021 roku, do stałej współpracy w biurze kancelarii. Współpraca obejmować będzie m.in. pomoc przy bieżącej obsłudze gospodarczej klientów kancelarii (sporządzenie, opiniowanie umów i dokumentów) oraz w prowadzeniu spraw sądowych (sporządzanie projektów pism procesowych, zastępstwo przed sądami - po uzyskaniu uprawnień w tym zakresie).

Od kandydatów oczekujemy:
- znajomości przepisów prawa cywilnego, procedury cywilnej oraz kodeksu spółek handlowych,
- podstawowego doświadczenia w szeroko pojętym prawie gospodarczym, w tym sporządzaniu i opiniowaniu umów,
- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
- komunikatywności, odpowiedzialności i sumienności.

Prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: wm@tomaszmadry.pl. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
Szanowni Państwo,
Radcowie prawni,
Aplikanci radcowscy,

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie podjęła w dniu 31 marca 2021 r. Uchwałę nr 84/XI/2021 w sprawie trybu udzielania pomocy socjalnej członkom Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie.
Udzielając pomocy socjalnej uwzględnia się sytuację materialną osoby, której wniosek dotyczy oraz wysokość środków przeznaczonych na pomoc socjalną w budżecie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie.
W załączeniu uchwała Rady OIRP w Koszalinie, wzór wniosku o dzielenie pomocy, klauzula informacyjna, zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Z wyrazami szacunku,
Anna Ignaczak
Dziekan Rady OIRP w Koszalinie

(Uchwała Rady OIRP w Koszalinie nr 84/XI/2021 - w sprawie udzielania pomocy socjalnej Członkom Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie.pdf)

(Załącznik do uchwały Nr 84-wzór wniosku o udzielenie pomocy socjalnej.docx)

(Klauzula informacyjna zgoda RODO do wniosku.docx)


Ogłoszenie ws. zatrudnienia

LEBO recruitment ? łowcy doskonali - dla swojego Klienta Renomowanej Kancelarii Radców Prawnych szuka.
Szczegóły w załączniku poniżej:

(Ogłoszenie w całości w pdf)


Kancelaria Zbroja Adwokaci z siedzibą w Szczecinie poszukuje kandydatów na stanowisko aplikanta w Kancelarii.
Szczegóły w załączniku poniżej:

(Ogłoszenie w całości w pdf)


Skuteczny prawnik musi dysponować szeregiem umiejętności interpersonalnych, w tym z całą pewnością kluczowe są kompetencje negocjacyjne. Jak radzą sobie z nimi aplikanci radcowscy, którzy już niedługo staną w konfrontacji z zawodową rzeczywistością? O tym przekonamy się podczas IX edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich. Rejestracja uczestników startuje 15 lutego o godzinie 12.00 na stronie http://turniej.kirp.pl.


(Ogłoszenie w całości w pdf)


Kancelaria audytorska (Europejski Instytut Usług Administracji Publicznej)zatrudni aplikantów.

Praca w domu przez internet; zakres obowiązków sporządzanie pism.

Miejsce wykonywania pracy: w domu pracownika (telepraca przez łącza internetowe), na własnym komputerze z dostępem do bazy pism kancelarii przez Dysk Google. Zakres działalności przedsiębiorstwa: https://eiuap.pl/ Europejski Instytut Usług Administracji Publicznej (EIUAP): sektor działalności skierowany na świadczenie wysoko specjalistycznych usług dla administracji publicznej samorządowej i rządowej.
Praca przez internet z biurem; praca z bazą danych Excel, sporządzanie pism w Word na bazie szablonu, praca przy komputerze i dokumentami elektronicznymi. Praca jak w biurze, urzędzie, kancelarii; pracownik otrzymuje polecenia sporządzania pism w sprawach, po wykonaniu przekazuje mailem wynik pracy do kancelarii.

Kancelaria obsługuje jednostki samorządu terytorialnego w Polsce.

Umiejętności obsługa programów: Word, Excel, poczta elektroniczna, internet.

CV należy przesyłać na adres mailowy: dyrektor@eiuap.pl

Pierwszy stosunek pracy na podstawie umowy zlecenia na okres 1 m-c, następnie umowa o pracę na czas określony, nieokreślony.
szczegóły: na e-mail


Zajęcia e-learningowe dla aplikantów radcowskich I, II i III roku aplikacji udostępnione są na Platformie e-learningowej KIRP: https://e-learning.kirp.pl/


Zarządzenie Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie z dnia 9 października 2020 r.
w sprawie organizacji i prowadzenia zajęć dla aplikantów radcowskich


W związku z drastycznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem COVID-19 zarządzam zdalne prowadzenie zajęć dla aplikantów radcowskich I, II i III roku aplikacji od dnia
12 października 2020 r. do odwołania.
Zajęcia prowadzone będą w formie webinariów, zgodnie z ustalonym planem szkolenia dla każdego roku aplikacji.

Dziekan
Rady OIRP w Koszalinie
Anna Ignaczak
Informacja dotycząca trybu zajęć aplikacji radcowskiej I, II i III roku

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie, uprzejmie informuje, że zajęcia po przerwie wakacyjnej odbywać się będą w siedzibie Izby w Koszalinie przy ul. Jedności 5.

I rok aplikacji - od 1 września 2020 r., godz. 9.00, temat zajęć: Prawo ubezpieczeń społecznych. Wcześniej należy zapoznać się z trzygodzinnym wykładem e-learningowym dotyczącym systemu ubezpieczeń społecznych.

II rok aplikacji - od 4 września 2020 r., godz. 9.00, zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.

III rok aplikacji - od 7 września 2020 r., godz. 9.00, zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.


Platforma KIRP


Wzór druk opinii o aplikancie

Wzór druk opinii o aplikancie - sędzia
(pobierz plik typu Acrobat Reader 104 KB)

Wzór druk opinii o aplikancie - patron
(pobierz plik typu Acrobat Reader 103 KB)


NA SKRÓTY

KONTAKT - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie


75-401 Koszalin, ul. Jedności 5
skr. poczt. 114

NIP: 669-21-54-661
Konto: PKO BP I O/Koszalin 66 1020 2791 0000 7902 0082 0654

Biuro Izby czynne:
poniedziałek - piątek: 8:00-15:00

Biuro Izby - Beata Dywelska
tel.: 94 342 39 56
fax : 94 342 39 57
biuro@oirpkoszalin.pl

Kierownik aplikacji - Monika Puchała-Wojtkowiak
tel.: 94 347 32 04
aplikacja@oirpkoszalin.pl

Księgowość / OSD - Ewa Lipaj
tel.: 94 347 32 04
fax : 94 342 39 57
osd@oirpkoszalin.pl