0 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie - NPP 2021

Wydarzenia


11 marca 2021r. 17:00-19:00 Inauguracja Cyklu Spotkań z Prawnikami Zagranicznymi

Komisja ds. współpracy z zagranicą OIRP w Gdańsku w czwartek 11 marca o godz. 17.00 br. organizuje pierwsze spotkanie online z cyklu Spotkań z Prawnikami Zagranicznymi. Będzie to spotkanie z r.pr. Martą Fandrey prowadzącą działalność prawniczą w Niemczech, tematem spotkania będzie Dochodzenie i egzekucja roszczeń w Niemczech - aspekty praktyczne i kontraktowe

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom z dostępem dla 500 osób, bez potrzeby uprzedniego logowania czy rejestrowania. Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem:
(https://oirp.gda.pl/aktualnosci/ogolne/11-marca-2021r-1700-1900-inauguracja-cyklu-spotkan-z-prawnikami-zagranicznymi/)
Serdecznie zapraszamy do udziału.

2021-03-10

LEGAL MARKET DAY 2021 - konferencja dla prawników pod honorowym patronatem Krajowej Rady Radców Prawnych

LEGAL MARKET DAY 2021 - konferencja dla prawników pod honorowym patronatem Krajowej Rady Radców Prawnych

Jak przestać się złościć i pokochać konkurencję? Jakie są zagrożenia technologiczne dla prawników? Co to jest praca z dokumentami metodą 3C? Czy jest coś, co wszyscy powinni wiedzieć o branży prawniczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można będzie uzyskać na konferencji dla prawników Legal Market Day 2021, którą swoim honorowym patronatem objęła Krajowa Rada Radców Prawnych. Wydarzenie odbędzie się 11-12 marca 2021 roku, w całości w formule on-line.


To ósma edycja ogólnopolskiej konferencji dla prawników, którzy chcą tworzyć i rozwijać nowoczesne kancelarie. Jak obiecują organizatorzy, nie jest to kolejna konferencja o marketingu, a konferencja o rozwijaniu nowoczesnych działów prawnych i kancelarii. Prelekcje podczas wydarzenia odbędą się w ramach czterech ścieżek tematycznych: marketing, technologia, zarządzanie i finanse oraz in-house/firmy. Każdego z dwóch dni konferencji będą miały miejsce wystąpienia keynote speakerów oraz najlepszych specjalistów z branży prawnej, marketingowej i świata biznesu. Legal Market Day to również praktyczne warsztaty online, w trakcie których przedstawione zostaną sprawdzone rozwiązania marketingowe i technologiczne dla prawników. Prelekcje w ramach poszczególnych ścieżek tematycznych będą odbywały się w tym samym czasie. Dzięki temu uczestnik sam będzie mógł wybrać, w których wystąpieniach chce uczestniczyć, a które woli ominąć. Kupując jeden bilet, można uczestniczyć w dwóch dniach konferencji. Dodatkowa rejestracja wymagana jest na warsztaty.

Dzięki współpracy z Krajową Radą Radców Prawnych, wszyscy radcy prawni otrzymują specjalną zniżkę w wysokości 10%. Hasło: RADCALMD2021 należy podać podczas zakupu biletu.

LEGAL MARKET DAY to również możliwość nawiązywania nowych, branżowych znajomości, dzięki wirtualnej platformie do networkingu, która będzie dostępna podczas wydarzenia. To unikalna okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu marketingu, sprzedaży usług prawniczych i technologii, bez konieczności wychodzenia z biura, czy domu.

Konferencja adresowana jest zarówno do dużych kancelarii - liderów branży, którzy szukają sposobów na optymalizacje swoich działań, możliwości networkingu i inspiracji, jak również do tych małych i średnich - do świadomych prawników, którzy chcą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i poznać skuteczne narzędzia. Konferencja przewidziana jest również dla in-house?ów i przedstawicieli świata biznesu ? dla wszystkich osób związanych z branżą prawną, które poszukują nowej wiedzy i chcą uczyć się od najlepszych.

W trakcie Legal Market Day 2021 wystąpią polscy i zagraniczni eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą w trakcie 20-minutowych wystąpień w stylu TED. Każdy prawnik znajdzie więc interesujący obszar dla siebie, niezależnie od wielkości kancelarii, którą reprezentuje.

Prelegenci Legal Market Day 2021 to: Mary Shen O?Carroll (Google), Jacek Santorski (Akademia Psychologii Przywództwa), Per Magnusson (Magnusson Minds), Zuzanna Skalska (360Inspiration / FutureS Thinking Group), Tomasz Piekot (Logios), Agnieszka Kranz (Polkomtel), Marcin Maruta (Maruta Wachta), Michał Babicz (FILIPIAKBABICZ LEGAL), Maciej Kawecki (WSB / Fundacja Lema), Rich Dibbins (Staxton Digital), Holger Zscheyge (European Legal Tech Association), Kamil Kozieł (PrezART), Orsolya Szabó (InvestCEE), Katarzyna Łodygowska (MatkaPrawnik.pl), Adam Strażecki (Strażeccy, Jaliński i Wspólnicy), Mariusz Kowalski (Waterwalk Partners), Łukasz Walewski (WalewskiPR), Marcin Tomczak (TOMCZAK STANISŁAWSKI MARKETING), Małgorzata Kurowska (Maruta Wachta).

Komplet informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.LegalMarketDay.com
2021-03-08

Przegląd samorządowy Krajowej Rady Radców Prawnych-luty 2021 r


(https://preview.mailerlite.com/b6g7g0/1629746066578479797/r4g3/)


2021-03-01

Podyplomowe Studium Prawa Podatkowego - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie


(Zaproszenie.pdf)


2021-02-18

IV Rajd Alpejski

Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na IV Rajd Alpejski. Trekking odbędzie się w dniach 20-29 sierpnia 2021 r. we Francji w Parku Narodowym Ecrins. Teren ten to Alpy Delfinackie, a najwyższy szczyt Barre des Ecrins o wysokości 4102 mnpm jest najdalej wysuniętym na południe czterotysięcznikiem w Alpach. Znaczna część tras Rajdu obejmuje wysokogórski szlak G54 The Tour des Ecrins. Droga ta wiedzie przez liczne przełęcze, doliny, obok jezior górskich i lodowców, przez galerię majestatycznych trzytysięczników pośród, których Le Meije o wysokości 3984 mnpm uważany jest za jeden z najpiękniejszych alpejskich szczytów. Tradycyjnie formuła Rajdu opiera się na wędrówce z lekkim plecakiem i nocowaniu w schroniskach zapewniających pełen komfort i wygodę. Dodatkowo dowóz bagażu w środku Rajdu pozwala na dobór optymalnego ekwipunku i uzupełnienie zapasów na dalszą część trekkingu. Patronat nad Rajdem objęła Izba Adwokacka we Wrocławiu, Izba Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Izba Komornicza we Wrocławiu. Zapisy odbywają się za pośrednictwem maila wskazanego na plakacie Rajdu. Zapraszamy.2021-02-18

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z obchodami ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem?, który przypada w okresie od dnia 22 do dnia 28 lutego 2021 r. Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie zamierza zapewnić osobom zainteresowanym możliwość udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej przez radców prawnych, w dniach od 22 do dnia 26 lutego 2021 r., w ramach porad telefonicznych lub w formie stacjonarnej, z zachowaniem wszystkich wymaganych rygorów i obostrzeń obowiązujących w okresie stanu zagrożenia epidemicznego ogłoszonego z powodu COVID-19.

Miejscem pełnienia dyżurów w obu formach będzie biuro Izby w Koszalinie przy ul. Jedności 5. Nie mniej jednak, jeżeli ktoś z Państwa wyraża wolę podania swojego numeru telefonu do ww. celu lub ma możliwość spotkania się z osobami zainteresowanymi uzyskaniem porad prawnych w innym miejscu - prosimy o ich wskazanie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w działaniach związanych z obchodami "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: a.gibula@oirpkoszalin.pl w terminie do dnia 17 lutego 2021 r. Jednocześnie, prosimy o podanie informacji o formie (w przypadku porady telefonicznej poza biurem Izby - numeru telefonu) i miejscu udzielania porad prawnych.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i wolę niesienia pomocy prawnej potrzebującym.

Aleksandra Gibuła
Wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie


2021-02-12

Informacja o Podymplomowym Studium Legislacji UMCS

Szanowni Państwo,
Jest mi niezwykle miło poinformować, że Wydział Prawa i Administracji UMCS już po raz trzeci zaprasza na Podyplomowe Studium Legislacji . Dobre doświadczenia dwóch edycji oraz sprawdzona formuła zajęć sprawia, że kierunek ten jest bardzo atrakcyjny dla osób znajdujących się na rynku pracy.

O unikalnej formie studiów świadczy zarówno praktyczny format zajęć, jak i doświadczeni specjaliści z zakresu legislacji. Zajęcia prowadzą bowiem wieloletni współpracownicy Rządowego Centrum Legislacji, Kancelarii Sejmu czy Kancelarii Senatu oraz kadra pracowników naszego Uniwersytetu.

Uczestnicy Podyplomowego Studium Legislacji wzbogacą swoją wiedzę z zakresu procedur prawodawczych i systemu prawa. Dzięki praktycznej formie prowadzonych zajęć słuchacze uzyskają umiejętności związane z pisaniem projektów aktów prawnych. Program Studium kładzie szczególny nacisk na przygotowanie aktów prawa miejscowego oraz aktów wewnętrznych.

Studium pomaga rozwijać ścieżkę kariery oraz zwiększa konkurencyjność na rynku pracy. Dedykowane jest w szczególności pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, innych urzędów administracji publicznej a także zawodów prawniczych, zajmujących się przygotowywaniem lub opiniowaniem projektów aktów prawnych. Na Podyplomowe Studium Legislacji zapraszamy także osoby świadczące usługi prawne oraz zainteresowane poszerzeniem swoich kompetencji w zakresie ustawodawstwa.

Podyplomowe Studium Legislacji odbywać się będzie w formie zdalnej (na pewno w pierwszym semestrze).
Podyplomowe Studium Legislacji trwa dwa semestry 2021/2022 i rozpoczyna się w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021, po 15 lutego 2021 r. Zapisy prowadzone są do 07 lutego 2021 r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w materiałach znajdujących się na stronie:
https://www.umcs.pl/pl/www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,podyplomowe-studium-legislacji,48692.chtm


2021-02-02

Studia Podyplomowe Psychiatria i psychologia sądowa

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego od marca 2021 r. uruchamia studia podyplomowe "Psychiatria i psychologia sądowa" adresowane do praktyków organów wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. W programie studiów szczególny nacisk położony jest na przeprowadzanie dowodów z opinii psychiatrycznych i psychologicznych, przesłuchanie świadków i ocenę ich wiarygodności, a także korzystanie z możliwości, jakie daje profilowanie kryminalistyczne.

Studia będą zakładały realizację 162h dydaktycznych, zjazdy będą odbywały się w piątki i soboty. Całkowity koszt to 4500,00 zł.

Rekrutacja trwa do 28 lutego 2021 r., a szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.wpia.uni.lodz.pl/studia/studia-podyplomowe/psychiatria-i-psychologia-sadowa

(Zaproszenie.pdf)


2021-02-02

Studia Podyplomowe Prawo Nowoczesnych Technologii

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na XIV edycję studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii organizowanych przy współpracy z kancelarią Maruta Wachta. Studia skierowane są przede wszystkim do radców prawnych, adwokatów i prawników zajmujących się obsługą prawną projektów z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych.

Główne atuty studiów podyplomowych:

- 210 godzin praktycznej nauki prawa IT w świetnej atmosferze!
- Zajęcia prowadzą praktycy, z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze skomplikowanych i nowatorskich projektów IT, o znacznej wartości, często przekraczającej 100 mln złotych.
- Aktywne metody nauczania - nauka opiera się w znacznej części na wspólnej analizie orzecznictwa, studiów przypadków, warsztatach (ćwiczeniach) oraz dyskusji i wymianie doświadczeń z uczestnikami studiów.
- Praktyczne warsztaty (ćwiczenia), na których słuchacze przygotowują projekty zapisów umów oraz inne dokumenty z praktyki prawniczej.
- Oprócz wiedzy prawniczej słuchacze poznają podstawowe zasady zarządzania usługami i projektami IT.
- Udział w klubie absolwenta LAW TECH NET oraz imprezie migracyjnej.

Więcej informacji o studiach znajdą Państwo na stronie internetowej Uczelni
https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/prawo-nowoczesnych-technologii


2021-02-02

Debata ekspertów o wyroku Trybunału Konstytucyjnego K 1/20 w sprawie zakazu aborcji

Szanowni Państwo,

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu poświęconym prawnym i medycznym aspektom orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego K 1/20.

Celem wydarzenia jest wymiana poglądów ekspertów na temat zakazu aborcji - z perspektywy prawnej i medycznej zarówno od strony praktycznej jak i naukowej. Dopełnieniem dyskusji będzie filozoficzne spojrzenie na człowieka, wolności, wartości i prawa przez pryzmat wprowadzenia zakazu aborcji.

W debacie moderowanej przez Wice Dziekan OIRP Gdańsk Annę Kluczek-Kollar wezmą udział:
r.pr. Magda Krzyżanowska - Mierzewska, prof. dr hab. Jolanta Wierzba, prof. dr hab. Jerzy Zajadło

Wydarzenie będzie transmitowane w dniu 14 grudnia 2020 roku o godzinie 17.00 na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku na Facebooku: www.facebook.com/OIRPGdansk

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1108885742862078/

2020-12-09

Walka Mikołaja z SMA - prośba o wsparcie zbiórki najdroższego leku świata

Dzień dobry, zwracamy się do członków naszej Izby z prośbą o wsparcie zbiórki na rzecz małego mieszkańca Białegostoku Mikołaja Karelusa, który walczy o szansę na leczenie (walka z SMA o najdroższy lek świata - 9,5 mln). Na dzień dzisiejszy zebrano 3 mln złotych, potrzeba jeszcze 6,5 mln.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/mikolaj-sma?ts=adw-dynamic&gclid=EAIaIQobChMI2qGyzv647QIV50eRBR1gIQQQEAAYASAAEgLr8PD_BwE#skarbonki

Proszę o włączenie się członków Izby do prowadzonej zbiórki, w miarę możliwości. Pozostało naprawdę mało czasu na pomoc.

2020-12-06

NA SKRÓTY

KONTAKT - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie


75-401 Koszalin, ul. Jedności 5
skr. poczt. 114

NIP: 669-21-54-661
Konto: PKO BP I O/Koszalin 66 1020 2791 0000 7902 0082 0654

Biuro Izby czynne:
poniedziałek - piątek: 8:00-15:00

Biuro Izby - Beata Dywelska
tel.: 94 342 39 56
fax : 94 342 39 57
biuro@oirpkoszalin.pl

Kierownik aplikacji - Monika Puchała-Wojtkowiak
tel.: 94 347 32 04
aplikacja@oirpkoszalin.pl

Księgowość / OSD - Ewa Lipaj
tel.: 94 347 32 04
fax : 94 342 39 57
osd@oirpkoszalin.pl