0 Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie - NPP 2021

Wydarzenia


UPRP zaprasza na webinarium

Szanowni Państwo,
Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w webinarium w dnia 4 października 2022 r. (wtorek) o godz. 13:00 pt: "Egzekwowanie praw własności intelektualnej przez Krajową Administrację Skarbową", które poprowadzi doświadczony pracownik Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów Pan Artur Wojciechowski.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- organizacja i regulacje prawne procedury egzekwowania praw własności intelektualnej przez Krajową Administracje Skarbową (w głównej mierze poruszony zostanie tryb składania wniosków o podjęcie działań oraz procedury ujawniania naruszeń praw własności przemysłowej)
- statystyka i przykłady naruszeń.

Aby dołączyć do wydarzenia należy kliknąć w poniższy link:
https://uprp-events.webex.com/uprp-events-pl/onstage/g.php?MTID=e1321e2b2fee9c1249879c822018f8f72

Serdecznie zapraszamy!2022-09-30

Studia Podyplomowe "Zamówienia Publiczne" INP PAN

Uprzejmie przypominamy o trwającej rekrutacji na II edycję Studiów Podyplomowych "Zamówienia Publiczne" w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Termin zapisów upływa 31 października 2022 r. Studia mają charakter dwusemestralny. Zajęcia rozpoczynają się 26 listopada 2022 r., a kończą w czerwcu 2023 roku. Studia są odpłatne i odbywają się w systemie 9 zjazdów weekendowych (sobotnio-niedzielnych). Zajęcia prowadzone będą w formie stacjonarnej i zdalnej.

Szczegóły:

(SP-Zamowienia-Publiczne-INP-PAN.pdf)2022-09-12

Zaproszenie do udziału w XII Konferencji Fundacji Court Watch Polska

Fundacja Court Watch Polska zaprasza do udziału w XII Konferencji Fundacji Court Watch Polska, która odbędzie się w dniu 30 września br. (piątek) w godz. 10-16, ADN Centrum Konferencyjne, Browary Warszawskie, ul. Grzybowska 56 w Warszawie.

Jak co roku, zgromadzi ona przedstawicieli władzy sądowniczej, akademii oraz sektora pozarządowego, aby rozmawiać na tematy ważne dla wymiaru sprawiedliwości z punktu widzenia obywateli.

Podczas tegorocznej konferencji nie tylko zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań Fundacji - obserwacji rozpraw sądowych w ramach Obywatelskiego Monitoringu Sądów, monitoringu przestrzegania zasady jawności postępowania sądowego i raport poświęcony modelowi selekcji sędziów w Niderlandach, ale również prowadzona będzie dyskusja na dwa istotne tematy:

Panel 1: Rozwiązania pandemiczne w sądach. Które powinny z nami pozostać, a z którymi powinniśmy się jak najszybciej pożegnać?

Panel 2: W poszukiwaniu optymalnego modelu selekcji i awansowania sędziów. Doświadczenia polskie i międzynarodowe.

Uczestnicząc w konferencji możecie Państwo uzyskać punkty szkoleniowe i uzyskać niezbędne w tym zakresie zaświadczenie.

Rejestracja i dodatkowe informacje na stronie internetowej: https://courtwatch.pl/projekty/projekty-biezace/rejestracja-na-xii-konferencje-fundacji-court-watch-polska/2022-08-29

Konferencja OIRP Gdańsk

Z okazji 40-lecia powstania samorządu radców prawnych w Polsce, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w "Biznes. Algorytm. Prawo." Międzynarodowej Konferencji na temat Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-14 października 2022 r.

Konferencja, uświetniająca jubileusz największego samorządu prawniczego w Polsce została przygotowana we ścisłej współpracy z instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Daje to gwarancje, że poruszane zagadnienia będą dotyczyć kluczowych spraw związanych z istnymi potrzebami współczesnego biznesu przy jednoczesnym uwzględnieniu i zaprezentowaniu licznych innowacyjności technicznych wykorzystywanych do obsługi klienta w branży prawniczej.

W załączeniu wstępny program Konferencji oraz zagadnień do omówienia.
https://www.bal-conference.com/

Zapraszamy również do udziału w innych wydarzeniach towarzyszących Konferencj2022-08-18

Dwa miejsca na seminarium: Projekt EU Litigation, Trier, Luksemburg, 7-9 września 2022 r.; udział bezpłatny

Informujemy o dwóch wolnych miejscach na Seminarium w Projekcie EU Litigation. Miejsce i data Seminarium: Trewir i Luksemburg, 7 września 2022 r. - 9 września 2022 r.

Temat seminarium: Postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE)

Dziedzina prawa: Postępowanie sądowe w zakresie prawa europejskiego, Prawo Unii Europejskiej.

SEMINARIUM JEST DEDYKOWANE PRAWNIKOM PROWADZĄCYM PRYWATNĄ PRAKTYKĘ I POSIADAJĄCYM PODSTAWOWĄ LUB ZEROWĄ WIEDZĘ NA TEMAT POSTEPOWAŃ PRZED TSUE, GDYŻ JEST TO SZKOLENIE PODSTAWOWE.

Jednocześnie warunkiem koniecznym do uczestniczenia w seminarium jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: komisjazagraniczna@kirp.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. br />2022-07-14

Informacja o retransmisji rozpraw TSUE - nadchodzące sprawy

Informujemy o retransmisji przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej trzech rozpraw w polskich sprawach dot. powoływania sędziów w Polsce, polskiej Izby Dyscyplinarnej SN i niezależności sędziów. Zachęcamy wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do śledzenia rozpraw i zasięgania informacji o kolejnych retransmisjach na stronie Trybunału Sprawiedliwości.

Poniżej dane dotyczące trzech szczególnie polecanych do obejrzenia rozpraw:
1. wtorek 28 czerwca 2022r., godz. 09:00, rozprawa C - 204/21
2. wtorek 28 czerwca 2022r., godz. 11:30, rozprawa C - 615/20 i C- 671/20
3. środa 29 czerwca 2022r., godz. 09:30, rozprawa C - 181/21 i C - 269/21
link do Kalendarza TSUE:
https://curia.europa.eu/jcms/jcms/2022-06-14

Szkoła letnia Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku wraz ze Szkołą Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UG zaprasza serdecznie do udziału w Szkole letniej organizowanej - edycja on - line: Derecho de la Sociedad Digital y Nuevas Tecnologías, w dniach 30.06 - 2.07.2022 r. Przewidziano seminaria ze znakomitymi ekspertami z tematyki prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej, Internetu, biznesu i ekonomii w środowisku cyfrowym! Wykłady będą prowadzone w języku hiszpańskim przez wykładowców akademickich, przedsiębiorców i adwokatów. Szkoła letnia uzyskała Patronat Honorowy Ambasady Hiszpanii w RP. Szczegółowe informacje i zapisy pod adresem email: sphl@ug.edu.pl. Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej

https://prawo.ug.edu.pl/oferta_wpia/szkoly_prawa_obcego/szkola_prawa_hiszpanskiego_i_latynoamerykanskiego2022-06-08

Informacja o retransmisji rozpraw TSUE - nadchodzące sprawy i link do śledzenia kalendarza rozpraw

Na prośbę Wiceprezesa KRRP Michała Korwek oraz Przewodniczącego Komitetu PD Lux CCBE Przemysława Kamila Rosiaka przesyłam informację o retransmisji przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej trzech rozpraw w polskich sprawach dot. powoływania sędziów w Polsce, polskiej Izby Dyscyplinarnej SN i niezależności sędziów. Zachęcamy wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do śledzenia rozpraw i zasięgania informacji o kolejnych retransmisjach na stronie Trybunału Sprawiedliwości: https://curia.europa.eu/jcms/jcms/j_6/pl/

W załączniku dane dotyczące trzech szczególnie polecanych do obejrzenia rozpraw, a jeszcze niżej link do kalendarza Trybunału, gdzie można zasięgać informacji o kolejnych retransmitowanych rozprawach:

(Informacja-o-retransmisji-rozpraw-TSUE.doc)2022-06-07

Spotkanie online dotyczące wyszukiwarki SzukajRadcy.pl

Szanowni Państwo,

Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierza Chróścik zaprasza Państwa na spotkanie online dotyczące wyszukiwarki SzukajRadcy.pl w zakresie logowania się do e-KIRP, zakładania wizytówki radcy prawnego oraz korzyści z posiadania konta w systemie e-KIRP i zarejestrowania się w wyszukiwarce SzukajRadcy.pl.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00 w formie zdalnej na platformie Zoom.

Link do spotkania:
https://us02web.zoom.us/j/83485808028?pwd=bnJLOE5nSXpBQmV3dExWUEZwNW50UT09
Identyfikator spotkania: 834 8580 8028
Kod dostępu: 2559642022-06-06

ZAPROSZENIE

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie ponownie zaprasza na wyjazd szkoleniowo-integracyjny "Integracja i szkolenie na 40-lecie Samorządu Radców Prawnych - PRAGA" w dniach 13 - 16 października 2022 r.

Pozostało 12 miejsc.

Zgłoszeń, na załączonym wzorze, należy dokonywać w terminie do dnia 20 czerwca 2022 r. na adres e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl lub w formie tradycyjnej - na adres biura Izby.

Poniżej szczegółowe informacje oraz program.

(Praga-zaproszenie-na-wyjazd-szkoleniowy.pdf)

(PRAGA-PROGRAM-wycieczki.pdf)2022-05-23

XIV Edycja Konkursu "Kryształowe Serce Radcy Prawnego"Szanowni Państwo,

Krajowa Rada Radców Prawnych ogłasza XIV edycję konkursu "Kryształowe Serce Radcy Prawnego", który dorocznie jest organizowany przez samorząd radców prawnych i cieszy się wielką popularnością w środowisku. Wzorem ubiegłego roku Konkurs organizowany będzie w dwóch etapach.

W pierwszym etapie - radcy prawni, aplikanci radcowscy, organizacje społeczne, organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, organy wymiaru sprawiedliwości, środowiska prawnicze i inne podmioty, wskazane w Regulaminie Konkursu, mogą zgłaszać kandydatów spośród radców prawnych i aplikantów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie bezpośrednio do biura Izby w Koszalinie przy ul. Jedności 5 lub na adres e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl w terminie do dnia 29 kwietnia 2022 r.

W drugim etapie - laureaci Konkursu zostaną wybrani przez Kapitułę Konkursu powołaną przez Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych. W skład Kapituły Konkursu wchodzą radcowie prawni, członkowie Krajowej Rady Radców Prawnych: Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik, Maciej Bobrowicz, Weronika Filiks, Alicja Juszczyk, Gabriela Krajczewska, Jan Łoziński oraz Teresa Żurowska. Laureaci Konkursu otrzymają tytuł honorowy "Kryształowe Serce Radcy Prawnego".

Tak jak w roku ubiegłym, dodatkowym elementem Konkursu będzie głosowanie internetowe, w którym zagłosować na danego kandydata może każdy. Głosowanie odbędzie się na stronie internetowej Konkursu, a kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów od internautów również zostanie nagrodzony.

Rozstrzygnięcie Konkursu planowane jest na 3 czerwca 2022 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej https://krysztaloweserce.kirp.pl/.

Zachęcam do udziału w Konkursie i zgłaszania kandydatów, którzy wykazali się aktywnością w działalności pro bono.

Z wyrazami szacunku,
Anna Ignaczak Dziekan Rady OIRP w Koszalinie2022-04-05

Raport "Sytuacja kobiet w branży usług prawnych"

Przekazujemy raport "Sytuacja kobiet w branży usług prawnych" oraz informację prasową dotyczącą raportu. Badanie i raport zostały przygotowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Prawników Przedsiębiorstw i PwC Legal.

Co wynika z badania?
- 85% prawniczek, które wzięło udział w badaniu doświadczyło pomniejszania własnych kompetencji ze względu na płeć
- 71% respondentek odczuło, że bycie kobietą ma niekorzystny wpływ na decyzje przełożonych dotyczące ich kariery zawodowej
- 49% badanych prawniczek zadeklarowało, że ma problemy z godzeniem kariery zawodowej ze sferą prywatną
Więcej informacji i raport na stronie:

http://www.womeninlaw.pl/raport-sytuacja-kobiet-w-branzy-uslug-prawnych/

(Raport_Kobiety_w_branzy_uslug_prawnych-04-03.pdf)2022-03-13

NA SKRÓTY

KONTAKT - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie


75-401 Koszalin, ul. Jedności 5
skr. poczt. 114

NIP: 669-21-54-661
Konto: PKO BP I O/Koszalin 66 1020 2791 0000 7902 0082 0654

Biuro Izby czynne:
poniedziałek - piątek: 8:00-15:00

Biuro Izby - Sylwia Mieżaniec
tel.: 94 342 39 56
fax : 94 342 39 57
biuro@oirpkoszalin.pl

Kierownik aplikacji - Monika Puchała-Wojtkowiak
tel.: 94 347 32 04
aplikacja@oirpkoszalin.pl

Księgowość / OSD - Ewa Lipaj
tel.: 94 347 32 04
fax : 94 342 39 57
osd@oirpkoszalin.pl